Pláže a mola na jezeře Most zaplatí stát

Source
Radka Fialová
Publisher
ČTK
09.11.2016 12:45
Czech Republic

Most

foto: www.mosteckejezero.cz
Most - Pláže a plovoucí mola na jezeře Most zaplatí stát, projekt za 79 milionů korun schválila meziresortní komise. ČTK o tom dnes informovala mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Rekreační lokalitu chce radnice otevřít veřejnosti v polovině roku 2018.


U jezera vzniknou pláže, postaví se plovoucí mola pro vstup do vody, přístaviště lodí nebo zázemí pro vodní záchrannou službu. Počítá se i se stabilizací břehů. "Stavba by měla být zahájena v příštím roce, dokončení se předpokládá v polovině roku 2018," uvedla Sedláčková.

Jezero Most vzniklé zatopením jámy po těžbě uhlí je zatím oficiálně lidem nepřístupné. Stavbaři už na jaře začali pracovat na obnově silnice mezi Mostem a obcí Mariánské Radčice. Druhá etapa zahrnuje napojení jezera na přilehlé komunikace a přivedení inženýrských sítí k jezeru.

Třetí etapou staveb kolem jezera je právě vytvoření písčitých a oblázkových pláží a oddechové části v jižní části jezera. Investorem je ministerstvo financí, které uhradí veškeré náklady.

Pozemky vlastní Palivový kombinát Ústí. Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) v květnu řekl, že stát nejspíš převede na obce rekultivované pozemky kolem jezer Most a Milada u Ústí nad Labem částečně bezúplatně.

Jezero Most zatopilo plochu 309 hektarů, po obvodu měří zhruba deset kilometrů a maximální hloubka je 75 metrů. Jeho napouštění začalo v roce 2008 a skončilo o šest let později.
0 comments
add comment