Ostrov chce oživit vnitrobloky na sídlišti

Publisher
ČTK
26.08.2009 15:20
Czech Republic

Prague

Ostrov (Karlovarsko) - Ostrov hodlá oživit v minulosti zanedbávané vnitřní části obytných bloků na největších sídlištích v centru města a investovat do jejich oprav asi 27 milionů korun. Chystaný projekt má mimo jiné zlepšit situaci s parkováním a oddělit klidové zóny od komunikací. Většinu peněz chce město získat z Regionálního operačního programu Evropské unie. Pokud uspěje, mohla by dotace pokrýt až 92,5 procenta nákladů. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Lucie Mildorfová.
    Plánovaná revitalizace sídlištních vnitrobloků se týká prostoru ohraničeného ulicemi Jungmannova, Družební, Lidická, Hlavní a Jáchymovská. Stavební práce mají začít příští rok na jaře a předpokládaný termín dokončení akce je květen roku 2011, uvedla Jana Blehová z odboru rozvoje a územního plánování městského úřadu. Při stavebních úpravách vzniknou nové chodníky a parkoviště, sportovní hřiště i hřiště pro předškoláky. "V lokalitách bude rovněž obnovena veškerá zeleň," poznamenala Blehová.
    Ostrov připravil projekt revitalizace vnitrobloků po vzoru dalších velkých měst v Karlovarském kraji. Zkušenosti s těmito akcemi zaměřenými na oživení sídlištních lokalit už mají například v Chebu a v Sokolově. Cheb letos dostal z EU na revitalizaci vnitrobloků mezi ulicemi Nová, Krátká a Palackého dotaci téměř 49 milionů korun.
    Sokolov o peníze na regeneraci sídlištních prostor usiloval řadu let a poprvé uspěl v roce 2007. Od ministerstva pro místní rozvoj tehdy obdržel 4,6 milionu korun a použil je na úpravu vnitrobloku uprostřed šesti panelových domů ve Wolkerově ulici.
0 comments
add comment

Related articles