Ostravská Nová Bělá bude mít novou sportovní halu za 47 mil. Kč

Publisher
ČTK
27.11.2019 13:50
Czech Republic

Ostrava


Ostrava - Ostravská čtvrť Nová Bělá bude mít novou sportovní halu za zhruba 47 milionů korun. Stavba multifunkčního sportoviště začne na jaře 2020. Polovinu nákladů by mohla pokrýt dotace z programu ministerstva školství. Novinářům to řekla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová (Piráti Ostrava).


V nové hale budou trénovat basketbalisté, stolní tenisté a tenisté, klub karate, fotbalový klub, volejbalový spolek, tým házené a také novobělská organizace Junáka. Dopoledne v ní budou navíc sportovat děti ze základní či mateřské školy, odpoledne pak děti z družiny. Současná tělocvična ze sedmdesátých let minulého století už nevyhovuje svými parametry pro mnohé sporty, nedostačuje ani vybavením či kapacitou, uvedla náměstkyně.

Dodala, že v hale bude univerzální hřiště o rozměrech 30 na 18 metrů, malé hlediště s kapacitou až 100 diváků, sklad, klubovna a čtyři šatny. Velikost hřiště umožní hrát sporty jako basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis na profesionální úrovni. Vhodná bude hala i pro rekreační hru tenisu, házené, florbalu, futsalu a pro další sporty.

"Nové sportovní zázemí považujeme za nutnost. Nová Bělá nemá žádné prostory pro trénink, natož pro pořádání turnajů. Jakmile se v říjnu uzavře sokolské hřiště, půl roku není u nás kde sportovat," řekl starosta obvodu Lumír Bahr (Novobělské sdružení Komunistické strany Čech a Moravy a nezávislých kandidátů).

Tělocvična se začne stavět na jaře 2020, dokončena by měla být v listopadu. Magistrát předpokládá, že na projekt získá dotaci, která pokryje polovinu nákladů. Částkou 20 milionů korun přispěje obvod, Ostrava doplatí zbytek.

Podobná hala se začala v září stavět i v ostravském městském obvodu Krásné Pole. Bude sloužit školským zařízením, sportovním klubům i veřejnosti. Hala za zhruba 52 milionů korun je určena pro široké spektrum sportů, třeba florbal, sálovou kopanou, badminton, volejbal, stolní tenis či házenou. Využívat se ale bude třeba i pro aerobik či jógu.

Podle náměstkyně Hoffmannové chce Ostrava menší sportovní haly budovat i v dalších částech města. V různé fázi přípravy je několik projektů.
0 comments
add comment