O výsledné podobě Nerudova náměstí v Žatci rozhodnou i občané

Publisher
ČTK
26.02.2020 21:25
Czech Republic

Žatec

Žatec - Žatec na Lounsku bude pokračovat v opravách Nerudova náměstí. Ve druhé etapě chce město upravit okolí a oživit část Pražského předměstí. Loni se za 8,7 milionu korun rekonstruovaly inženýrské sítě a upravil se povrch náměstí. Symbolickým ukončením první etapy bude akce města nazvaná Den navíc, která se bude konat 29. února a při které lidé budou moci rozhodovat o dominantě náměstí, řekla ČTK starostka Žatce Zdeňka Hamousová (ANO).


"Nerudovo náměstí je vedlejší náměstí v Žatci, které bylo zanedbané. Udělali jsme rekonstrukci v první etapě, což byly i sítě. Co je pod zemí není vidět, ale dost investici prodraží. Máme tam podle návrhu architekta krásnou historickou valounovou dlažbu, lavičky a lampy," řekla Hamousová.

Při akci Den navíc se budou moci lidé zapojit do rozhodování o vzhledu náměstí. "Během programu mohou občané vyplnit anketu, která naznačí, co by mělo tvořit dominantu Nerudova náměstí," řekla Hamousová. Zastupitelé města v minulosti zamítli variantu, že by tam stála socha koně. "Zda se místo něj objeví socha nějaké osobnosti nebo jiné umělecké dílo, se bude teprve rozhodovat a podílet se na tom mohou i občané města," dodala. Vedení radnice si na sochu připravilo v rozpočtu milion korun.

Součástí druhé etapy budou i opravy ulic, které na náměstí navazují. V současnosti se připravuje projektová dokumentace, se samotnými pracemi se podle starostky počítá v příštím roce.
0 comments
add comment