Nový Jičín má externího městského architekta, bude jím Martin Materna z Opavy


Nový Jičín – Nový Jičín vybral externího městského architekta, který bude městu i veřejnosti poskytovat poradenství a konzultace v architektuře, urbanismu, územním plánování či památkové péči. Mezi 11 uchazeči se komise jednomyslně rozhodla pro Martina Maternu z Opavy. Pravidelné konzultační hodiny bude mít od 7. června. ČTK to sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.


Architekt bude nejenom poradcem, ale i odborným oponentem u významných projektů, jako je výstavba nových sportovišť nebo revitalizace sídlišť. "Městský architekt by se měl podílet na stanovení pravidel, jak nakládat s veřejným prostorem města, ulicemi, parky. Městský mobiliář by měl mít sjednocenou podobu," uvedla Machková. Radnice si od spolupráce s odborníkem slibuje i návrhy na řešení reklamního smogu v památkové rezervaci.

"Potěšil nás velký zájem architektů z celé republiky. Znamená to podle nás, že uchazeči důvěřují tomu, že to se zkvalitněním veřejného prostoru myslíme vážně a že v Novém Jičíně leží v tomto směru velký potenciál. Doufáme také, že nám městský architekt pomůže toto téma více zpopularizovat a přiblížit lidem," uvedl novojičínský místostarosta Ondřej Syrovátka (Zelení).
0 comments
add comment

Related articles