Most nechal opravit sál na magistrátu, zachovány zůstaly cenné prvky

Publisher
ČTK
31.08.2021 17:25
Czech Republic

Most


Most – Velký sál mosteckého magistrátu, sloužící pro jednání zastupitelstva, konference i ceremoniály, nechalo město opravit. Prostor má například nové koberce, televize na stěnách sálu, řečnický pult a další vybavení a bude nově klimatizovaný. Zůstaly ale zachovány všechny cenné prvky včetně lustru z roku 1977. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Klára Vydrová. Náklady na opravy činily zhruba pět milionů korun.


Návrh řešení úprav zasedací místnosti řešili těsně před vypuknutím pandemie koronaviru samotní zastupitelé, kteří vznesli několik připomínek. Po konzultaci s architektem města, odbornou veřejností a zástupci stavebního úřadu odborníci dodatečně upravili projekt.

Při prázdninové rekonstrukci řemeslníci vyměnili osvětlení sálu a odborníci vyčistili lustr. Vyčištěn byl i pískovcový obklad stěn. Nové jsou rovněž koberce v sále, na balkoně a v předsálí. Přibyly nové stoly, židle, televize na stěnách sálu a řečnický pult. Nainstalován bude nový hlasovací systém včetně kabeláže a pracuje se na instalaci klimatizace. Pokud nenastanou komplikace, zastupitelé by se na svém prvním jednání po prázdninách, které se uskuteční 21. září, mohli sejít v opraveném sále.

Urbanistická pracovní skupina doporučila zachovat unikátní lustr, kazetový strop i část pískovcového obložení. Vybavení a výzdoba pochází z dob výstavby budovy z konce 70. let minulého století. Mezi ceněná díla patří zejména lustr, jehož autorem je umělecký sklář René Roubíček, který byl poručníkem designéra Bořka Šípka.
0 comments
add comment