Magistrát chce převzít do správy Dominikánský dvůr v Braníku

Publisher
ČTK
08.02.2019 08:35
Czech Republic

Prague

Braník


Praha - Pražský magistrát má zájem převzít do správy od Prahy 4 Dominikánský dvůr v Braníku. V areálu by po rekonstrukci mohla být waldorfská škola. ČTK to dnes sdělil pražský radní Vít Šimral (Piráti). O dvůr se stará Praha 4, která ale na opravu a údržbu nemá peníze. Zastupitelé Prahy 4 ve středu schválili návrh převést jej do správy magistrátu. O převodu musí ještě rozhodnout pražští radní a zastupitelé. Bývalý Dominikánský dvůr pochází ze třetí čtvrtiny 17. století. Z původních čtyř křídel se dochovaly tři včetně zvonice z roku 1761.


"Praha 4 s námi jedná a umístění lycea do objektu nám dává smysl. Všechno se bude ale odvíjet od rozpočtových možností hlavního města," uvedl Šimral.

"O harmonogramu a případného takzvaného odsvěření a rekonstrukce jsme ještě nehovořili," uvedl Šimral. Rekonstrukce by měla podle dřívějšího odhadu Prahy 4 stát 150 až 250 milionů korun.

Dvůr měla od roku 2014 pronajatý společnost Zemský pivovar. Podle radnice neplnila smlouvu, a proto městská část nájemní vztah v druhé polovině roku 2017 ukončila. Společnost navíc podle radnice v daném termínu neprokázala, že má peníze na slibované opravy. Podle původních plánů měla v chátrající památce vybudovat minipivovar a hotel. Firma výtky vždy odmítala.

Waldorfská pedagogika nabízí alternativní přístup ke vzdělávání, běžnou součástí výuky je třeba dramatická výchova, děti se učí také manuálním zručnostem. Školáci se například v přírodopise neučí celý rozsah látky, učitel spíš vybere konkrétní zajímavou problematiku, kterou se žáky rozebere do hloubky. Děti jsou také zpravidla hodnoceny slovně, nikoli známkami.
0 comments
add comment

Related articles