Luhačovická radnice chce v novém projektu představit architekturu města

Publisher
ČTK
09.11.2021 18:05

Luhačovice - Luhačovická radnice připravila pro návštěvníky lázeňského města i tamní obyvatele projekt "Tady pramení architektura". Jeho záměrem je představit Luhačovice s větším důrazem na architekturu, budovy a jejich tvůrce a zároveň oslovit jinou cílovou skupinu, která zahrnuje mladší věkovou kategorii, vysokoškoláky a milovníky architektury. ČTK to dnes sdělila radnice v tiskové zprávě. Projekt začne v neděli u informačního centra představením nového turistického průvodce.


Informace o architektech a jejich dílech jsou v nové skládací brožuře. "Nebyla to pro nás krátkodobá záležitost. V muzeu jsem skoro 25 let, kolegyně Ladislava Horňáková pracuje v galerii od roku 1986. Celou dobu jsme se mimo jiné snažily o architektuře v Luhačovicích sbírat podklady, zaměřovat se na ni, studovat materiály o historii architektury v tomto městě. Pořád to máte v hlavě, rozhlížíte se, studujete v archivech. Je to dlouhodobý proces, který se vydáním této brožury neuzavírá," uvedla vedoucí Muzea luhačovického Zálesí Blanka Petráková.

"V tomto projektu nabízíme možnost nevšední procházky po Luhačovicích pro místní obyvatele, lázeňské hosty, turisty a milovníky architektury. Jedná se celkem o 60 objektů vyznačených v mapce, která je součástí brožury. Přesto jsme to chtěli uchopit trochu jinak, proto jde o představení architektů, stavitelů a stavebníků," uvedla projektová manažerka města Luhačovic a spoluautorka projektu Jarmila Ďurďová.

Budovy na trase budou postupně označeny QR kódy, pomocí kterých se zájemci dozví informace o architektech, stavebnících, historii budov, ale také zajímavé příběhy obyvatel těchto objektů. V mapce jsou vyznačeny tři trasy, které jsou rozděleny podle náročnosti.

Lidé mohou podle autorů projektu při procházkách odkrýt historii a příběhy jednotlivých budov. "Zároveň bychom rádi touto cestou oslovili všechny místní nadšence a milovníky architektury. Hledáme totiž nadšeného průvodce, rodáka z Luhačovic, který komentovanou prohlídku obohatí o vlastní zážitky, autenticitu, vztah a nasbírané informace," uvedla Ďurďová.
0 comments
add comment

Related articles