Litomyšl dokončila plavecký bazén, otevře jej v polovině října

Publisher
ČTK
06.10.2010 00:10
Architekti DRNH

Litomyšl (Svitavsko) - Litomyšl na Svitavsku dokončila plavecký bazén. O jeho výstavbě začala radnice uvažovat před deseti lety. S přípravou začala v roce 2006, samotnou stavbu zahájila loni v létě. Zázemí sportoviště si veřejnost může přijít prohlédnout 12. října na den otevřených dveří. ČTK o tom informovala mluvčí města Michaela Severová.
    "Bazén bude tímto dnem spuštěn do testovacího provozu. V případě, že vše bude v pořádku, může být bazén otevřený již v úterý 19. října. Nejzazší termín je však 1. listopadu," uvedla mluvčí.
    Cena stavby se několikrát měnila. Původně měl stát bazén 70 milionů korun, později radnice zvýšila limit na 100 milionů korun a nakonec se suma vyšplhala na 240 milionů korun. Vzhledem k tomu, že město chtělo získat evropské dotace, opět zkorigovalo výslednou cenu na 183 milionů korun. Stavebník nakonec bazén postavil za 116 milionů korun. Radnice nyní očekává, že polovinu částky uhradí dotace z Evropské unie.
    Plavecký bazén stojí v místě bývalých tenisových kurtů a kolem jsou další sportoviště, například městský stadion nebo venkovní kurty a nafukovací hala. Zařízení nabídne plaveckou dráhu o délce 25 metrů, neplavecký a dětský bazén, vířivku, tobogán o délce 64 metrů a venkovní bazén.

1 comment
add comment
Subject
Author
Date
Architekt?
Tomáš Novotný
06.10.10 04:03
show all comments

Related articles