Lidé v Třebíči dostali do užívání opravené Komenského náměstí

Publisher
ČTK
22.12.2016 11:10
Czech Republic

Třebíč

foto: www.trebic.cz
Třebíč - Lidé v Třebíči dnes dostali do užívání opravená veřejná prostranství na Komenského náměstí. Kromě nové betonové dlažby jsou na náměstí odpočinkové zóny s lavičkami, nové jsou semafory, veřejné osvětlení a zeleň, vznikl nový stánek s občerstvením. Na jaře by revitalizace měla pokračovat obnovou prostoru u průchodu na Karlovo náměstí. Novinářům to řekl místostarosta Vladimír Malý (ČSSD).

"Rekonstrukci náměstí jsme zahájili kvůli nutné výměně inženýrských sítí, která souvisí se stavbou Podklášterského mostu," řekl Malý. Na plochu Komenského náměstí dělníci položili přes 2000 čtverečních metrů nové dlažby, 820 čtverečních metrů kamenné dlažby a 500 čtverečních metrů metrů asfaltu.

Náklady přibližně 10,5 milionu korun bez DPH zaplatilo město z rozpočtu. Zároveň požádalo o pětimilionovou dotaci, o které by se mělo rozhodnout ještě do konce roku.

Úprava veřejného prostranství na Komenského náměstí souvisí s navazující stavbou nového Podklášterského mostu přes řeku Jihlavu. Investici Kraje Vysočina v objemu téměř 50 milionů korun bez DPH si vyžádal špatný technický stav mostu z roku 1930. Most byl proto zbourán a staví se nově. Přibude na něm jízdní pruh usnadňující odbočení aut k náměstí.

"Most je kompletně vybetonovaný, dělníci pracují na ukotvení lávek pro pěší po obou stranách mostu, na opěrných zdech a přeložce plynu ze strany od Žerotínova náměstí," uvedl Malý. Práce podle něj pokračují v souladu s harmonogramem, podle kterého by most měl začít sloužit motoristům koncem dubna příštího roku.

Po Podklášterském mostě vede jedna z klíčových komunikací města s 36.800 obyvateli, které je díky památkám zapsaným v seznamu UNESCO i významným turistickým cílem.
0 comments
add comment

Related articles