Landscape festival Praha 2018 stále rezonuje

Source
GJF
Publisher
Tisková zpráva
16.12.2018 13:50
Czech Republic

Prague

Přestože Landscape festival Praha 2018 již skončil, mnohé z jeho instalací stále zůstávají a oživují některé z Pražských divočin, v nichž se odehrál. Díky vstřícnému přístupu pracovníků Magistrátu hlavního města Prahy a městské části Praha 3, kteří přijali tyto intervence za své, se s nimi mohou Pražané setkávat a využívat je i nadále.

Stále přístupná instalace LFP získala nominaci na Cenu Miese van der Rohe
Nejvíce z původně dočasných zásahů zůstalo na vrchu Vítkov a Dolním Žižkově a to 15 z původních 29. Lidé si tak mohou stále využívat třeba Lavičku Lenku (Lenka Klodová), Pozorovatelnu (Lukáš Ehl, Tomáš Koumar), Czechoslovak Pixel (David Karásek a kol.), anebo vystoupat na Protestní stupínek z dílny slovenského ateliéru 2021, který byl tento týden nominován na prestižní cenu za současnou architekturu Mies van der Rohe Award, která bývá udělována jednou za dva roky nejkvalitnějším realizacím z celé Evropy.
Na cyklostezce pod Vítkovem je pro projíždějící stále k dispozici například Pumptrack (Jiří Ullwer, Sabina Loudová), přičemž pěší si z ní stále ještě mohou zkrátit cestu na Florenc díky schodišti u divadla Ponec s názvem Highline Žižkov od ateliéru Archwerk. To bylo vybráno do Salonu dřevostaveb 2019. Zde začátkem měsíce zorganizovala skupina studentů v rámci akce Grab the trash úklid schodiště a přilehlé stezku, což je důkazem toho, že se festivalu daří podněcovat zájem občanů o veřejný prostor a jeho kultivaci. Dalšími ponechanými instalacemi jsou například Schodiště a Brána na Rohanském ostrově z dílny studia H3T.

Landscape festival v roce 2019
Příští ročník festivalu bude pořádán ve spolupráci se Statutárním městem Ostravou. Obyvatelé a návštěvníci Ostravy se tak mohou těšit například na mezinárodní krajinářskou konferenci nebo na intervence zahraničních hvězd, jakými jsou Rintala Eggertsson (FI), NL Architects (NL) nebo zerozero (SK).

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles