Koupaliště Cihelna v Pardubicích po modernizaci přivítá v červenci plavce

Publisher
ČTK
14.06.2024 17:00
Czech Republic

Pardubice

Pardubice - Bazény koupaliště Cihelna v Pardubicích jsou napuštěné a připravené na zahájení letní sezony. Zavřené bylo od sezony 2022, po modernizaci ho město chystá otevřít od července. ČTK to řekl Roman Mokrý ze společnosti Agrostav Pardubice, která dělala stavební práce.


"Na předání městu jsme nachystaní, 28. června máme termín. Provozu nebude bránit vůbec nic. Jsme spokojení. Všechny bazény jsou 14 dní zaplněné vodou, žádné netěsnosti nejsou. Voda je upravená, vzorky vycházejí. Veškerá technologie běží, jak má. Voda má 21 stupňů, je skoro na koupání," řekl Mokrý.

Stavební firma pracuje na modernizaci koupaliště od prosince 2022. Za úkol měla modernizovat bazény a okruhy kolem tribuny a ochozy nebo technologické zázemí. Opravovala také sprchy, převlékárny a záchody.

Bazény mají místo fólie nerezový plech s vyztuženou membránou, okraje jsou obložené obklady. Firma měnila také žebříky, skokanská prkna nebo oplocení čisté zóny. Tobogány a skluzavky zůstaly původní, jsou naleštěné a jejich ocelové konstrukce natřené.

Další části areálu v zakázce zahrnuté nebyly. Stravovací zóna s bufetem a herní části areálu s dětským hřištěm a golfem modernizované nejsou. Radnice je má v plánu opravit na nadcházející sezonu, aby vše v roce 2025 bylo kompletní. Město pak ještě pro letošek schválilo statisíce korun na ošetření stromů.

Po zakončení letošní letní sezony si koupaliště stavební firma ještě převezme. "Až skončí sezona, tak by nám to město mělo předat zpátky. Budeme řešit případné kosmetické věci, které se projeví v provozu," řekl Mokrý.
0 comments
add comment

Related articles