Kladno obnoví nám. Svobody, zásadní změnou bude i hospodaření s dešťovou vodou

Publisher
ČTK
01.02.2024 18:30
Czech Republic

Kladno

Kladno - Kladno obnoví náměstí Svobody. Zásadní změnou na něm bude i hospodaření s dešťovou vodou. Náklady dosáhnou desítek milionů korun, pokrýt je má evropská dotace. Pokud nenastanou komplikace s tendrem, začnou úpravy letos na podzim. Potrvají přibližně jeden rok, informoval dnes v tiskové zprávě architekt a kladenský radní pro rozvoj Ondřej Rys (Volba pro Kladno).


Obnova se bude týkat zpevněných ploch i zeleně. Část stromů město zachová a další dá vysadit, celkově se tedy množství zelených prvků má oproti současnosti zvýšit. "Celkovou rekonstrukcí dokážeme vytvořit podmínky k tomu, aby se tam veškerá dešťová voda zadržovala a napájela stromy i další vegetaci. Hospodaření s dešťovkou je jedním ze zásadních prvků rekonstrukce," popsal Rys.

Budovu ve tvaru lodi, která slouží mimo jiné jako trafika, stavbaři zbourají. Celkově se změní i podoba průchodu náměstím, které nyní tvoří diagonály. Přibudou vodní prvky i místa k sezení a také kryté autobusové zastávky.

Náměstí leží v centru Kladna, je mimo jiné i jedním z autobusových přestupních bodů. Zároveň je mezi hlavní pěší třídou T. G. Masaryka a pracovištěm kladenského magistrátu, a také poblíž nemocnice a polikliniky. Nedaleko je též několik středních i základních škol.
0 comments
add comment

Related articles