Kadaň hledá zhotovitele pro Studentské náměstí

Publisher
ČTK
01.09.2015 20:55
Czech Republic

Kadaň

Kadaň - Městská rada v Kadani vyhlásila výběrové řízení na výstavbu takzvaného Studentského náměstí. Novou podobu areálu bývalého autobusového nádraží, které dnes slouží jako tržnice, navrhl bývalý student kadaňské stavební školy David Šmíd. Stavební práce by měly začít v říjnu, řekl ČTK starosta Jiří Kulhánek (ODS).

    "Se stavbou bychom chtěli začít v říjnu a co největší část stihnout přes zimu. To především kvůli místním podnikatelům, aby kvůli rekonstrukci nepřišli o tržby. Lidé se báli také úbytku parkovacích míst. Podélná místa, které se zruší, budou ale plně nahrazena příčným stáním, a to včetně těch, která řidiči dosud využívali nelegálně, například v křižovatce a podobně," uvedl Kulhánek. Rozpočet projektu se podle něj bude pohybovat mezi deseti a 20 miliony korun, město ho uhradí z vlastních prostředků.
    Náměstí by se mělo proměnit v odpočinkovou zónu s galerií pod širým nebem. Nově přibude například hřiště na pétanque, kašna, posezení na schodech a šachovnice mezi lavičkami. Zatímco chodník nyní prostor náměstí obchází, nově povede středem plochy. Autor návrhu David Šmíd pro Kadaň vypracoval například také podobu čítárny v městské knihovně.
0 comments
add comment

Related articles