Jihlava začíná vybírat jednatele městské firmy, která dostane na starost arénu

Publisher
ČTK
25.09.2023 17:25
Czech Republic

Jihlava


Jihlava - Jihlava začíná vybírat jednatele městské obchodní společnosti, která se bude starat o chod arény po jejím dostavění v roce 2025. Podmínky výběrového řízení dnes schválila rada města, zveřejněné budou v úterý. Lhůta pro podávání nabídek bude šestitýdenní. Pokud by se pro arénu podařilo vybrat manažera v listopadu, mohla by být nová městská společnost založená v únoru nebo březnu příštího roku, řekl dnes novinářům primátor Petr Ryška (ODS).


V aréně by měly být sportovní, kulturní a společenské akce, zajišťovat bude například i ubytovací a gastronomické služby. Záměr na založení obchodní společnosti se stoprocentní účastí města, která bude arénu provozovat, schválilo jihlavské zastupitelstvo v minulém týdnu.

"Nekončí to tím, že to vyvěsíme na úřední desku města," řekl primátor k vyhlášení výběrového řízení na jednatele nové firmy. Uvedl, že kromě médií se město bude snažit využívat i agentury, které by mohly lidi doporučit. Důležité podle něj bude, aby se podařilo vybrat člověka, který bude schopný řídit takovou organizaci a zajistit, aby hala fungovala po všech stránkách. V jihlavské aréně by se podle primátora mohla například téměř ve všech sportech konat juniorská mistrovství Evropy nebo světa.

Jednatel nové městské společnosti by měl být nadstandardně placený, konkrétní částku primátor neuvedl. "Budeme se pohybovat v rámci toho, jak jsou placeni manažeři obdobných zařízení v České republice," řekl.

Horácká multifunkční aréna (HMA) bude stát v místě starého zimního stadionu, který od srpna bourá stavební firma GEMO. V součtu je to projekt za 1,9 miliardy korun.

Nadzemní část stadionu už je téměř zbouraná, teď se bude hlavně odvážet suť. "Zůstává ještě ledová plocha, kterou používají ty stroje v rámci třídění (materiálu) a pro dopravu na staveništi," uvedl radní města David Beke (ODS). Podotkl, že na starém stadionu jsou tři ledové plochy nad sebou, ve dvou spodních jsou silné ocelové trubky. "Nešetřilo se kdysi," podotkl. Stavební práce už se týkají i základů nové arény.

"Drobné korekce už se objevují, ale jsou to zatím detaily, které nemají vliv ani na průběh, ani na cenu té výstavby," řekl Beke k celému projektu. Obyvatelé domů v sousedství si podle radnice zatím na stavbu nestěžují. Přišel jeden podnět ze střešního objektu v Jiráskově ulici.

Na víceúčelovou arénu dá městu Kraj Vysočina půl miliardu korun a 300 milionů korun poskytne Národní sportovní agentura (NSA). Zbývající náklady uhradí Jihlava ze svých zdrojů a pomocí úvěrů. Aréna by měla být dokončená do podzimu 2025.
0 comments
add comment

Related articles