Jihlava chce začít využívat pro veřejnost továrnu Modeta u zoo

Publisher
ČTK
17.04.2019 08:05
Czech Republic

Jihlava


Jihlava - Jihlava chce začít využívat první část továrny Modeta u zoologické zahrady. Nemovitosti město koupilo před více než dvěma lety, výrobce plavek a sportovního oblečení tam zůstal dočasně v nájmu. Půlku objektu už ale nepotřebuje. Jihlavští zastupitelé dnes uvolnili 400.000 korun na přípravy úprav umožňujících dočasné využívání prázdné části areálu na různé akce do doby, než bude možná jeho celková rekonstrukce.


Město koupilo továrnu se zdůvodněním, že ji mimo jiné využije pro rozvoj zoo. Kupní cena areálu zabírajícího přes 1,2 hektaru pozemků byla podle dřívějších informací radnice 29 milionů Kč.

Jak dnes řekla primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava), rýsuje se více variant nového využití továrny. "Samozřejmě se počítá s tou zoo, počítá se s využitím pro cestovní ruch, měla by tam být nějaká herna," uvedla mimo jiné. Zároveň je podle Koubové potřeba zajistit, aby objekt nebyl prázdný, než město sežene peníze na rekonstrukci z dotací nebo od soukromého investora. Podle ní to bude v nejlepším případě v roce 2024.

Finanční výbor podle zastupitele Jiřího Pokorného z opozičního hnutí ANO většinově označil vydání peněz na přechodné úpravy prostor továrny před chystanou rekonstrukcí za nehospodárné.

"Nebudeme provádět žádné stavební úpravy, které by se potom měly bořit," odpověděla Koubová. Pro přechodné využívání je podle ní potřeba v areálu udělat například jiný vstup, opravit elektroinstalaci nebo zajistit toalety. Podle primátorky navíc není jisté, že rekonstrukce továrny začne v roce 2024, protože město chystá i jiné velké investice. "Je možné, že peníze nebudou a že ten dočasný provoz tam bude deset let," podotkla.

Město už mělo v letošním rozpočtu 700.000 Kč na studii využitelnosti Modety. Zastupitelé dnes rozhodli část z nich použít na dokumentaci pro základní stavební úpravy, které by mohly umožnit otevření části areálu pro veřejnost už zjara 2020.
0 comments
add comment

Related articles