FN v Brně může připravovat novou porodnici za 1,95 mld. Kč

Publisher
ČTK
16.06.2020 19:30
Czech Republic

Brno

Bohunice


Brno – Fakultní nemocnice v Brně může začít připravovat výstavbu nové porodnice za 1,95 miliardy korun. Získala pro to registraci od ministerstva zdravotnictví. V tiskové zprávě to dnes uvedl Martin Novotný z tiskového střediska ministerstva. Nemocnice je s 6000 porody ročně největší porodnicí v zemi, funguje ale na dvou místech vzdálených od sebe několik kilometrů. Jedno už je zcela nevyhovující.


Cílem strategické investice je především sloučení oddělených pracovišť Bohunice a Obilní trh v jeden funkční celek. O nové porodnici se mluví léta. Zasazoval se o ni už bývalý ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus, který ji vedl 12 let. Koncem loňského roku rezignoval a bude letos v brněnském obvodu kandidovat do Senátu za ODS, ředitelem je od ledna onkolog Jaroslav Štěrba.

"Gynekologicko-porodnická klinika FN Brno zajišťuje komplexní regionální porodnickou, gynekologickou, onkogynekologickou a vysoce specializovanou péči v oblasti perinatální medicíny a asistované reprodukce a je dominantním poskytovatelem této péče na území Jihomoravského kraje, nicméně je klíčová i v rámci celé republiky," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Doplnil, že nemocnice tímto může investici konečně začít skutečně připravovat a poté realizovat. "Finanční prostředky máme na investici vyčleněny," uvedl Vojtěch.

Gynekologicko-porodnická klinika je nyní rozdělená na Pracoviště reprodukční medicíny na Obilním trhu a Pracoviště medicíny dospělého věku umístěné v areálu FN Brno v Bohunicích, od sebe jsou vzdáleny asi sedm kilometrů. Obě pracoviště jsou však na sobě organizačně a provozně závislá, jejich provoz je tak komplikovaný a dlouhodobě provozně a personálně neudržitelný. Budova na Obilním trhu už navíc nevyhovuje moderním trendům.

Celková výše investice je 1,95 miliardy korun, z toho 1,365 miliard půjde ze státního rozpočtu a 585 milionů korun z vlastních zdrojů Fakultní nemocnice Brno. Stavba je plánovaná v letech 2023 až 2025.
0 comments
add comment

Related articles