Dům kultury v Mladé Boleslavi čeká zásadní rekonstrukce

Source
Ondřej Bukáček
Publisher
ČTK
18.03.2016 22:20
Czech Republic

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Mladá Boleslav chystá radikální proměnu Domu kultury. Budova už nevyhovuje moderním nárokům. Připraveny jsou studie budoucí podoby a využití budovy, práce by měly začít v dubnu příštího roku a renovovaný Dům kultury by měl sloužit veřejnosti od září 2018. Součástí projektu je i zvýšení kapacity přilehlého parkoviště. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Daniel Marek.

"Rekonstrukce Domu kultury je jednou z priorit města pro stávající volební období. Diskuse o jeho nové podobě se vedou už od roku 2014," řekl Marek. Debaty nad budoucností kulturního domu se podle něj vedly napříč generacemi, od škol až po seniory. Město na toto téma uspořádalo i veřejnou besedu. "Získané informace jsme předali Fakultě architektury Technické univerzity Liberec, která nám 29. února předala vypracované studie možných podob," uvedl Marek. Podle něj je důležité, aby byl dům v provozu od rána do večera celý týden.
Fakultou předložené návrhy obsahují dvě varianty. První počítá s umístěním knihovny do prvního poschodí domu, druhá se vznikem kongresového centra. V obou případech by zůstal zachován hlavní i taneční sál a restaurace, která v budově sídlí.
"Využití by každopádně mělo být mnohem širší než nyní, v suterénu by měl být hudební klub, zkušebny nebo kavárna," nastínil Marek další možnosti. Vedení města v součinnosti s libereckou fakultou chystá veřejnou prezentaci studií, která by se měla uskutečnit na přelomu dubna a května, a na ni naváže beseda odborné i laické veřejnosti. "Do prázdnin bychom chtěli mít jasno, jakým směrem se vydáme," řekl náměstek. Ve druhé polovině letošního roku bude podle něj zadána projektová dokumentace, začátkem roku 2017 hodlá město vybrat zhotovitele a v dubnu téhož roku by měly práce začít. Hotovo chce mít magistrát v září 2018.
"Máme na to rok a půl, po tu dobu samozřejmě nemůžeme nechat Dům kultury zavřený, takže práce budou prováděny postupně," řekl Marek. Náklady na rekonstrukci ještě nebyly vyčísleny, pro dražší variantu s knihovnou počítá město přibližně s 80 až 90 miliony korun, a to včetně vnějšího opláštění budovy. Součástí proměny domu kultury bude i stavba dvoupodlažního parkovacího domu na místě současného parkoviště tak, aby svou kapacitou pokryl potřeby návštěvníků Domu kultury i okolních obyvatel v rámci plánovaného nového systému stání v Mladé Boleslavi.
0 comments
add comment

Related articles