Dokumentace pro opravu Václavského náměstí má stát 8 mil. Kč

Publisher
ČTK
13.03.2018 16:50
Czech Republic

Prague

Praha - Dokumentaci nutnou pro vypsání tendru na výběr dodavatele oprav spodní části Václavského náměstí pro pražský magistrát připraví architektonická kancelář Jakub Cigler Architekti. Město zaplatí 8,2 milionu korun. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Praha letos v lednu získala stavební povolení. O opravě se mluví řadu let. Město má od roku 2005 projekt od architektonické kanceláře Cigler Marani Architects. Úprava spodní části by měla podle dřívějších informací vyjít asi na 150 milionů korun.

Prostor pro pěší má být při opravě rozšířen. Na náměstí budou moci vjíždět pouze automobily s povolením. Vjezdy do budov zůstanou zachovány. Přibudou například pítka a také základna pro umísťování vánočního stromu. Veškerá zeleň bude zavlažována pomocí automatického systému.

Materiál, který vznikne na základě dokumentace pro získání stavebního povolení, bude mimo jiné obsahovat také soupis prací, dodávek a služeb. Kromě podmínek výběru zhotovitele bude obsahovat také dokumentaci pro výběr stavebního dozoru. Dokumentaci musí kancelář vypracovat do 90 dnů od chvíle, kdy obdrží od města výzvu k vyhotovení.

Václavské náměstí je dlouhé 682 metrů a přibližně 60 metrů široké. Původně se jmenovalo Koňský trh a bylo zřízeno dekretem Karla IV. V 19. století bylo nejprve přejmenováno na Svatováclavské náměstí, posléze na Václavské.
0 comments
add comment

Related articles