Dobříš plánuje rekonstrukci Mírového náměstí. Oslovila čtyři studia.

Publisher
ČTK
22.12.2020 21:40
Czech Republic

Dobříš

FAM architekti: Mírové náměstí v Dobříši - západní etapa (realizace 2012)

Dobříš (Příbramsko) – Dobříš na Příbramsku plánuje rekonstrukci Mírového náměstí v centru města. Radnice oslovila architektonická studia a získala návrhy, z nichž bude vybírat. V lednu je projedná stavební komise a poté se s nimi seznámí veřejnost. Náklady se odhadují na 60 milionů korun. Město se do projektu pustí, až mu to umožní rozpočet a dotační podmínky, informovala ČTK Denisa Havlíčková z radnice.


Dobříš chce úpravami Mírového náměstí navázat na nynější rekonstrukci Pražské ulice, která bude hotová příští rok na konci srpna, i chystanou opravu Komenského náměstí. Starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš) uvedl, že v minulosti byly k rekonstrukci Mírového náměstí vypracovány studie, které jsou podle něj však již zastaralé.

Radnice uvažovala o vyhlášení veřejné soutěže pod záštitou České komory architektů, nakonec ale oslovila jen čtyři architektonická studia. Hlavním důvodem, proč město zvolilo formu takzvané vyzvané soutěže, jsou nižší náklady, řádově desetitisíce korun. U klasické otevřené soutěže pořádané pod záštitou komory architektů by šlo o jednotky milionů, dodala radnice.
0 comments
add comment

Related articles