Bývalý dětský výchovný ústav v Králíkách půjde do dražby

Publisher
ČTK
08.07.2020 16:20
Czech Republic

Králíky

Králíky - Městu Králíky se nepodařilo získat od státu areál po bývalém dětském výchovném ústavu, který je již několik let prázdný. Rozsáhlý objekt chtělo využít pro bytové účely. Minulý rok v létě ministerstvo spravedlnosti ustoupilo od svého záměru přeměnit budovu na novou věznici. Areál by měl jít během krátké doby do dražby.


"Možná bychom se jí zúčastnili, ale záleží na ceně. Pokud bude neúměrná, tak by to nebylo možné," řekl ČTK starosta Králík Václav Kubín (Sportovci).

Město se snažilo areál získat bezúplatně. Požádalo o převod Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), ten mu však zatím nevyhověl.

"Nabídli jsme areál jiným státním organizacím, žádná neprojevila zájem. V současnosti čekáme, až nám ministerstvo financí schválí dražbu," uvedl ředitel územního pracoviště ÚZSVM Hradec Králové Michal Votřel. Podle něj by se prodej mohl konat na konci léta.

O areál v minulosti projevila zájem také společnost Sněžník, která vlastní v blízké Dolní Moravě velké rekreační středisko s celoročním provozem.

Rozsáhlá budova je opuštěná od konce roku 2014. Ministerstvo vnitra ji původně chtělo využít jako pobytové zařízení pro žadatele o azyl. Proti byla část obyvatel města i někteří politici. Měli obavy, že přítomnost cizinců by poškodila turistický ruch v regionu, že se přistěhovalci nezačlení mezi místní a nemuseli by se v malém městě cítit dobře. Ministerstvo nakonec od plánu ustoupilo a objekt převedlo ministerstvu spravedlnosti, které přišlo se záměrem zřídit v Králíkách věznici. Ani to se nesetkalo s příznivým přijetím, lidé v referendu na konci roku 2016 většinově dali najevo, že věznici nechtějí. Hlasování však nebylo pro ministerstvo závazné.
0 comments
add comment