Bývalou pekárnu Penamu v Brně na Cejlu koupil developer RC Europe

Publisher
ČTK
19.03.2018 17:00
Czech Republic

Brno

Zábrdovice

foto: Brněnský architektonický manuál

Brno - Developerská skupina RC Europe pokračuje v expanzi v Brně. Po znovuoživení staré budovy pošty v Poštovské ulici a rekonstrukci bytového domu v Bratislavské ulici koupila bývalou pekárnu společnosti Penam na Cejlu. Areál o rozloze 5700 m² čeká celková rekonstrukce. Podrobnější informace o záměru však chce nový majitel sdělit až ve chvíli, kdy se domluví na odkupu okolních pozemků s jejich vlastníky, uvedl dnes v tiskové zprávě spolumajitel skupiny Miloslav Hartman. Cenu neuvedl.


"Zatím můžeme říct, že naší snahou je přispět ke zvelebení této části Brna,"
uvedl Hartman. V sousedství bývalé pekárny je právě dům v Bratislavské ulici, který společnost koupila v dezolátním stavu a od loňska slouží jako dům s nájemními byty pro různé typy klientely.

Penam areál prodal poté, co v Rosicích dostavěl novou pekárnu, odkud zásobuje celý region, a brněnský areál už se stal nepotřebným. "K rozhodnutí o prodeji areálu přispělo i seznámení se s plány RC Europe na rozvoj této části města a zkušenosti této společnosti z úspěšných projektů v okolí," uvedl generální ředitel Penamu Jaroslav Kurčík.

Kromě nájemního domu developer zrekonstruoval budovu bývalé pošty v Poštovské ulici z konce 19. století. Sídlí v ní služby a obchody, kanceláře, tělocvičný sál či zázemí pro vědce z Masarykovy univerzity.

Společnost působí kromě Česka ještě v Rumunsku, Srbsku a Chorvatsku, na trhu je od roku 2005. Dlouhodobě roste a její majetek činil loni 26 milionů eur (661 milionů Kč).
0 comments
add comment