Bruntál plánuje stavbu zimního stadionu za 156 mil. Kč

Publisher
ČTK
17.02.2021 13:50
Czech Republic

Bruntál


Bruntál – Bruntálská radnice plánuje stavbu nového bazénu za 156 miliónů korun. Projekt ale město nechá zrealizovat, jen pokud na něj získá dotaci od Národní sportovní agentury ve výši 70 procent uznatelných nákladů, tedy okolo 90 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí města Jiří Ondrášek s tím, že pokud se stavba uskuteční, půjde o jednu z největších investičních akcí města za posledních 30 let.


Ondrášek dodal, že kromě stavby bazénu město počítá s menšími investicemi do úpravy komunikace a přilehlého sportovního zázemí včetně hřišť a opěrné stěny. Celkové plánované výdaje projektu tak dosahují 170 milionů korun.

Město vyhlásilo veřejnou zakázku a hledá dodavatele stavby. "Uvedené kroky otevírají cestu k realizaci projektu a jdou ruku v ruce se stavebním povolením, které bylo vydáno letos v lednu. Pokud se podaří zabezpečit financování, je možné očekávat zahájení stavby ještě v druhé polovině letošního roku. Stavba pak může trvat 12 až 18 měsíců," doplnil Ondrášek.

Město předpokládá, že díky širokým možnostem využití nového objektu a s ohledem na použité technologie, nebude muset provoz stadionu dotovat. Naopak na provoz současné ledové plochy musí město každoročně přispívat z rozpočtu částkou ve výši zhruba 2,5 milionu korun.
2 comments
add comment
Subject
Author
Date
Tak bazén nebo zimák?
Luděk
17.02.21 10:21
Dotace z NSA?
MT
19.02.21 10:28
show all comments

Related articles