Brno za 14,5 milionu zrekonstruuje atrium ZŠ a MŠ Waldorfská

Publisher
ČTK
23.12.2020 13:20
Czech Republic

Brno

Žabovřesky

Brno – Brno chystá rekonstrukci atria Základní a mateřské školy Waldorfská za 14,5 milionu korun. V tiskové zprávě to uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Město chce získat dotaci přes 12 milionů. V atriu vznikne odpočinková zóna s jevištěm, kde se budou moct setkávat žáci a učitelé.


Škola z vlastních peněz zabezpečila přípravné práce včetně zajištění dokumentace pro získání stavebního povolení. "Hlavním cílem projektu je upravit travnatou plochu atria v odpočinkovou zónu s edukativními prvky a jevištěm. Díky tomu se atrium změní na kreativní místo, kde se budou moci setkávat žáci i učitelé, kde bude probíhat neformální výuka, která je pro děti stejně přínosná jako ta ve třídách," uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS).

Podle Hladíka se počítá s náklady 14,5 milionu korun. Přes 12 milionů lze pokrýt dotací. Radní Brna rozhodli, že žadatelem dotace bude město, nikoliv škola. "Důvodem jsou především zkušenosti odboru investičního a odboru implementace evropských fondů, který bude tuto záležitost administrovat. Samotné práce začnou v průběhu roku 2021 a budou trvat přibližně jeden rok," přiblížil radní pro investice David Grund (ODS).

V atriu budou nainstalované prvky, které budou podle radního pro školství Jaroslava Suchého (KDU-ČSL) dětem demonstrovat fungování různých fyzikálních a přírodních jevů. "Zároveň se místo stane bezbariérovým a vznikne tu i malé jeviště nebo vodní prvek," dodal Suchý.

V Brně je zhruba 70 základních škol, které navštěvuje asi 30.000 dětí. Kromě toho město zřizuje i 140 mateřských škol, které navštěvuje kolem 12.000 dětí.
0 comments
add comment

Related articles