Brno postaví k nemocnici v Bohunicích tramvajovou trať

Publisher
ČTK
27.01.2010 10:05
Brno - Do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích i sousedícího kampusu Masary- kovy univerzity by lidé za několik let měli jezdit tramvají. Podle radnice je spojení autobusy a trolejbusy pouze provizorní a je nutné postavit trať, které má vyšší kapacitu. Odborníci zatím zjistili, že trať lze v území zbudovat. Nyní v podrobnější technické studii hledají optimální umístění zastávek a řeší další detaily, řekl ČTK předseda dopravní komise městské rady Josef Veselý (KDU-ČSL).
    "Je mimo diskusi, že tento prostor má takový obrat v cestujících, že bez tramvajové dopravy je další obsluha areálu utopie," uvedl Veselý. Trolejbusovou a autobusovou dopravu lze podle něj považovat za provizorní.
    Trať k nemocnici a kampusu povede odbočkou ze zastávky Osová. Zhruba 900 metrů dlouhá spojnice povede zčásti pod zemí, a to pod Mikuláškovým náměstím. Inženýři už podle Veselého vyřešili, jak překonat frekventovanou Jihlavskou ulici. Nyní se zamýšlejí nad zakončením trati - řeší, zda se v místě postaví smyčka, nebo bude trať končit úvratí. Ladí také postavení zastávek. "Je důležité, kam umístíme nástupní a výstupní místa. Aby to lidi k  tramvaji přirozeně vedlo," vysvětlil.
    Studie má být podle zastupitele hotová v březnu. Na magistrátu zároveň připravují změnu územního plánu, která by budoucí trať do mapy Brna zahrnula.
    Náklady na zbudování trati podle Veselého zatím projektanti nevyčíslili. Radnice však prý koleje bude chtít postavit zčásti za přispění soukromého kapitálu. Lokalita patří k rozvojovým, má se tam například stavět sportovní hala spojená s nákupním centrem.
2 comments
add comment
Subject
Author
Date
tramvaj do Bohunic
Ing.arch. Josef Myslivec
28.01.10 12:26
Utopia
Juraj ŠESTÁK
28.01.10 12:47
show all comments

Related articles