Brněnští radní vybrali firmu, která za 365 milionů korun opraví Údolní ulici

Publisher
ČTK
30.05.2024 18:20
Czech Republic

Brno


Brno - Rozsáhlá rekonstrukce brněnské Údolní ulice v úseku od Husovy po Úvoz by mohla začít v druhé polovině léta. Práce za 365 milionů korun bez daně bude mít na starost sdružení firem Firesta Fišer a Dopravní stavby Brno, schválili dnes radní města. Podle předpokladu potrvají 17 měsíců a omezí provoz včetně městské dopravy, řekl novinářům radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).


"Předpokládáme, že by Údolní byla pro řidiče uzavřena po částech, vždy mezi jednotlivými křižovatkami. Pro uzavřené úseky bude možné využít objízdné trasy a počítáme také se zobousměrněním některých přilehlých ulic," uvedl Kratochvíl. Mezi zastávkou Komenského náměstí a smyčkou náměstí Míru nepojedou tramvaje. "V tomto úseku cestující využijí náhradní autobusovou dopravu, která povede z uzlu Česká jednosměrně Gorkého ulicí a zpět Grohovou. Obousměrně pak povede přes část staveniště ulice Údolní od Úvozu směrem k náměstí Míru," dodal radní.

Trolejbusová linka 38 bude odkloněna po Úvoze na Konečného náměstí. Linka 39 bude zrušena. Podle projektu by ale měly být kratší intervaly na lince 35 a také posílena autobusová linka 68. Linky 25 a 26 budou v provozu kromě krátkých výluk, které budou nutné kvůli pracím na trolejovém vedení. Krátkodobě je mohou nahradit autobusy. Město připravuje informační kampaň, aby měli lidé z přilehlých lokalit přesné informace o omezeních souvisejících se stavbou. "Je jasné, že to nebude jednoduché. Ulice je zejména ve směru do centra hodně frekventovaná," poznamenal radní.

Opravy se budou týkat kanalizace, vodovodu, chodníků, veřejného osvětlení, tramvajové tratě a trolejbusového vedení i nástupních ostrůvků. "Využijeme rekonstrukce k tomu, abychom ulici dostali do podoby 21. století, takže počítáme i s novým cyklopruhem ve směru z centra v úseku Marešova–Úvoz nebo doplněním zeleně. Součástí stavby je také vybudování 1380 metrů čtverečních odstavných ploch, parkovacích pruhů a stání, což odpovídá přibližně 110 parkovacím místům," doplnil náměstek primátorky René Černý (ANO).
0 comments
add comment

Related articles