Architektonickou studii úprav centra Zlína zpracuje tým Jiřičné

Publisher
ČTK
10.03.2010 22:10
Eva Jiřičná
AI - DESIGN, s.r.o.

Zlín - Architektonickou studii na úpravy centra Zlína zpracuje společnost AI-DESIGN architektky Evy Jiřičné. Novinářům to dnes řekla primátorka města Irena Ondrová. Moderního vzhledu se v budoucnu dočká rozsáhlý prostor ohraničený Kongresovým centrem, náměstím T.G. Masaryka, Velkým kinem a podchodem k náměstí Práce. Rekonstrukce přijde na více než 100 milionů korun. Radnice na ni použije peníze z evropských fondů, které ušetřila při stavbě Kongresového centra.
    Kongresové centrum tvoří spolu s Univerzitním centrem, které v  těsné blízkosti postavila Univerzita Tomáše Bati, společný komplex. Autorka projektu, architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná se při jeho řešení nechala inspirovat školami, které na místě stály již v éře T. G. Masaryka.
    "Společnost AI-DESIGN jsme oslovili proto, aby tam byla logická návaznost v pojetí toho celého prostoru, aby jakoby kongresové centrum pokračovalo dál," poznamenala Ondrová. Za studii město zaplatí zhruba milion korun.
    Jako první radnice nechá upravit podchod spojující tovární areál a náměstí Práce. Ještě letos zprovozní eskalátor, který nefunguje již několik let. V příštím roce pak začnou práce na jeho celkové modernizaci. Město nechá opravit elektroinstalaci, sociální zařízení. Projekt počítá s instalací plochy pro vozíčkáře. Na architektovi poté bude podoba a umístění obchůdků v podchodu. Investice přijde minimálně na 30 milionů korun.
10 comments
add comment
Subject
Author
Date
zlin
pian
11.03.10 11:38
a soutěž odvál čas
jw
11.03.10 06:37
KC
pete
11.03.10 11:39
KUC Zlín
Ondra
12.03.10 11:02
KUC?
alenka
12.03.10 02:38
show all comments

Related articles