Ve Švýcarsku postaví nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě, bude vysoký 100 metrů

Bern – Ve švýcarském městě Winterthur poblíž Curychu vyroste během následujících let nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě. Dřevostavba vysoká 100 metrů bude součástí obytného komplexu, který navrhli architekti z dánské kanceláře Schmidt Hammer Lassen Architects (SHL). Napsal o tom server CNN.


Podle autorů projektu bude výšková budova s konstrukcí z lepených dřevěných trámů v ob- lasti dřevostaveb milníkem. "Inovativní konstru- kční systém ukáže, že dřevo je přirozenou náhradou betonu," uvedl Kristian Ahlmark z ateliéru SHL. "Vždycky jsme se snažili dřevo hodně využívat, a to nejen kvůli estetickým kvalitám, ale i kvůli technologickým možnostem, které se díky němu otevírají," dodal.

Projekt obytného komplexu nese jméno Rocket&Tigerli podle lokomotiv, které se dříve na místě vznikající stavby vyráběly. Kromě bytů v něm budou i obchodní prostory nebo hotel.

Titul nejvyšší dřevostavby na světě aktuálně drží mrakodrap v malém norském městě Brumunddal, který je vysoký 85 metrů. Jen o metr nižší jsou výškové budovy nazývané HoHo v nové vídeňské rezidenční čtvrti Aspern Seestadt.
0 comments
add comment

Related articles