Londýnské muzeum designu uspořádá Kaplickému výstavu

Publisher
ČTK
10.06.2009 20:30
United Kingdom

London

Jan Kaplický

Londýn - Londýnské muzeum designu uspořádá v červenci výstavu zesnulému českému architektovi Janu Kaplickému. Kurátorem výstavy, která "oslavuje dílo nadaného architekta a designéra", bude ředitel muzea Deyan Sudjic, oznámilo dnes londýnské muzeum.
    Výstava potrvá od 1. července do 1. listopadu. Kaplický byl autorem některých nejpozoruhodnějších staveb, jaké Británie viděla, uvedlo muzeum v tiskovém prohlášení. "Kaplický byl hnací silou nové architektonické školy a jeho budovy nadále stimulují, oslňují a inspirují. Stavěl se proti statu quo a nabízel jedinečnou osobní vizi."
    "Jan byl mimořádný architekt a brilantní umělec. Nyní teprve začínáme rozumět vlivu, jaký měl na podobu současného světa," prohlásil Sudjic.
    Kaplický letos v lednu ve věku 71 let zemřel v Praze. Zanechal za sebou řadu známých realizací, například obchodního domu Selfridges v Birminghamu, tribunu pro novináře na kriketovém stadionu v Londýně či plovoucí most v londýnské čtvrti Canary Wharf. V Praze vyhrál soutěž na stavbu Národní knihovny, ale projekt se nepodařilo prosadit.
0 comments
add comment