Dům umění v Brně vystavuje fotky, architekturu i "vodopád barvy"

Publisher
ČTK
09.03.2016 20:15
Czech Republic

Brno

Brno - Malby, monumentální instalaci, fotografie i architektonické projekty představuje Dům umění města Brna ve třech nových expozicích v hlavní budově na Malinovského náměstí. Výstavy Milana Housera, Roberta V. Nováka a dvojice architektů Davida Krause a Svatopluka Sládečka se veřejnosti otevřou ve středu, potrvají do 1. května, sdělil dnes Dům umění v tiskových zprávách.

Malíř Houser vystavuje především instalaci Barvometrie - mohutný blok červených vertikálních nití vedoucích od světlíku k podlaze. Podle galeristů Houser vytvořil pravidelný rastr tenkých barevných "stalaktitů", vzniklých díky přirozenému stékání barviva a laku s nezvyklým využitím gravitace jako výtvarného prostředku. Osmimetrový "vodopád barvy" se rodil tři měsíce. Instalaci v prvním patře Domu umění doplňují po stranách monochromní plochy - "oči" kruhových formátů.

V Galerii Jaroslava Krále návštěvníci najdou fotografie Roberta V. Nováka, známého spíše jako grafického designéra. Vybral snímky z cyklů Musaion, Krajina, Z dějin umění a Fragmenty detektivního příběhu.

Nabídku Domu umění města Brna doplňuje výstava V hlavě architekta, na které se spolupodíleli Kraus a Sládeček. Expozici tvoří výběr staveb, které Sládeček obdivuje u Krause a naopak. Vznikla tak podle galeristů prostorová koláž, která je zároveň sondou do hlav obou architektů.

0 comments
add comment

Related articles