Zlín vybral vítěze soutěže na obnovu parku za divadlem

Publisher
ČTK
12.06.2019 21:30
Czech Republic

Zlín

Pavel Krampla

Zlín - Město Zlín vybralo vítěze veřejné architektonicko-krajinářské soutěže na obnovu parku za divadlem. První cenu získala místní autorská dvojice Pavel Krampla a Radek Talaš, druhá se umístila brněnská skupina autorů kolem Rastislava Baloga a Lýdie Šušlíkové, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Lukáš Fabián.


Do soutěže vypsané letos v únoru se přihlásilo sedm návrhů. Porota udělila jen první a druhou cenu. Ve vítězném návrhu se podle poroty otevřením spojovacího krčku mezi budovami divadla vytvořil otevřený městský prostor. "Kašna, jejíž prostor je nově formován půlkruhem stromů, se stává novým přirozeným centrem parku. Letní scéna je přirozeně zakomponována do prostoru parku a je celoročně využitelná jako jeho součást. Inovativně je řešen jihovýchodní cíp území při vyústění ulice Divadelní, kde se nově otvírá část vodního toku," uvedla porota.

Lokalita za divadlem byla několik let spojována s výstavbou a i vyhlášení soutěže na obnovu parku vyvolalo emoce kvůli umožnění částečné dostavby rohového objektu v ulici Potoky, uvedl primátor Jiří Korec (ANO). "Věřím, že oba oceněné návrhy situaci zklidní a budoucí revitalizace této plochy bude přijata pozitivně," dodal. Vítězný návrh podle něj počítá s mírným rozšířením rohového objektu, druhý návrh předpokládá částečnou přístavbu budovy.

Park by měl být v těsném sepjetí s divadlem. "V současné době naše divadlo nedisponuje adekvátním a důstojným vstupem do Dílny či Studia Z, natož veřejným prostorem, kde by se mohly odehrávat například různé aktivity během festivalu Setkání - Stretnutie. Oceněné návrhy jsou nadějným příslibem toho, že se situace změní a část aktivit divadla bude možno pořádat v exteriéru," uvedl ředitel Městského divadla Zlín a zastupitel města za STAN Petr Michálek.

Náklady na proměnu parku se odhadují v řádech milionů korun, další peníze může stát proměna Divadelní ulice. Obnovu by město chtělo udělat v tomto volebním období. Soutěžní návrhy budou vystaveny od 21. června v kulturním institutu Alternativa.
0 comments
add comment

Related articles