Kladno vypsalo tendr na opravu Sítenského mostu, který je ve špatném stavu

Publisher
ČTK
03.01.2024 18:00
Czech Republic

Kladno

Kladno - Kladno vypsalo tendr na opravu Sítenského mostu, který je ve špatném technickém stavu. Město hledá zhotovitele zajišťujícího projektování i stavbu v jedné zakázce, jde o metodu zvanou Design and build. Předpokládaná hodnota tendru činí 300 milionů korun bez DPH, vyplývá z jeho zveřejněného zadání. Most je důležitým dopravním tahem ve městě, propojuje centrum se sídlištěm Sítná a s částí Kročehlavy.


Běžně se u velkých staveb vypisuje tendr zvlášť na projekt a zvlášť na práce. Po konzultaci s odbornou firmou Kladno zvolilo jiný způsob. "My to soutěžíme celé najednou," uvedl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Důvodem je kromě jiného úspora času, odpovědnost jednoho zhotovitele, zajištění návaznosti dokumentace či dostupnosti technologií.

Smlouvu se zhotovitelem by město mělo uzavřít letos na jaře, poté bude plynout desetiměsíční lhůta na vytvoření projektové dokumentace včetně prováděcí dokumentace a získání potřebných povolení. Samotné stavební práce začnou zřejmě v příštím roce. Na opraveném mostě zůstanou dva jízdní pruhy v každém směru a také chodník pro pěší a cyklisty široký 3,5 metru v každém směru

Téměř 114 metrů dlouhý most nad Sítenským údolím, které je přírodním městským parkem, byl postaven v letech 1966 až 1967. Jeho vodorovná nosná konstrukce vyžaduje podle souhrnného technického posudku demolici a novou výstavbu, vyměnit je třeba také krajní opěry. Naopak spodní stavba mostu, konkrétně čtyři vnitřní pilíře, je v dobrém stavu. Proto loni na jaře vedení radnice rozhodlo, že namísto dříve plánovaného nového mostu postačí rekonstrukce. Po dobu prací nebude podle současných předpokladů průjezdný.
0 comments
add comment

Related articles