Ještěd f kleci 14 - slavnostní vyhlášení

Source
x-fatul
Publisher
Tisková zpráva
16.07.2015 00:20
Vítězové a ocenění JFK#14
Na liberecké Fakultě umění a architektury se 24. června 2015 po čtrnácté udílela studentská cena Ještěd f kleci. V ateliéru Karla Hubáčka se ráno sešla porota, ve které letos zasedla architekta a rektorka školy ARCHIP Regina Loukotová, architekti Vítězslav Danda (edit!) a Ján Studený (ksa), historik umění Ladislav Zikmund-Lender a konceptuální umělec Jan Krtička. V průběhu dne hodnotili vystavené práce oborů architektura a urbanismus a enviromentální design. V sedm hodin se pak dveře ateliéru otevřeli návštěvníkům a o půl hodinu později proběhlo slavnostní vyhlášení. Porota se rozhodla vybrat deset nominací a jednoho vítěze. Tím se letos stala Michaela Říhová se svou bakalářskou prací Jezerní ostrov Innisfree. 


Mezi nominovanými pak byly projekty Mest pod Vihorlatom Betky Barančíkové, Kód v architektuře Jakuba Trčky, Nová škola Chýně Vojtěcha Šarouna, Coworking pro Porto Anny Hrušové, Rám umělců, dvůr jógy a Galerie Marie Štefanové, Marie Čáslavské a Bětky Pomahačové, Muzeum života za války Tomáše Zavorala, Největší rybník Šimona Marka, Martina Utíkala a Tobiáše Hrabce, Znovuzrození městské třídy v Kolíně Vojtěcha Maliny a zadání ateliéru Petra Stolína a Aleny Mičekové Boží muka v Kryštofově údolí. Mezi pracemi studentů prvního ročníku vyzdvihli porotci práci Anny Cisarikové, Martina Holady a Dity Petráňové.


Každý návštěvník při vstupu dostal tři zelené lístky a mohl hlasovat pro svého favorita. V deset hodin byly hlasy sečteny a cenu veřejnosti si odnesli projekty Malá architektura pro Velký Rybník Dany Míkové, Ondřeje Nováka a Vu Dinha Quanga a Rezidence pro současné začínající umělce v Berlíně Aleksandry Pineavy.
Ještěd f kleci se stejně jako každý semestr konal pod záštitou x-fatul spolek absolventů a přátel školy a k jeho hladkému průběhu přispěly svými sponzorskými dary BAUplus, Schüco, ERA21, tiox a Graphisoft Archicad. Věcné ceny vítězům a nominovaným darovali společnosti Braasi, Papelote a mamacoffee.

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles