Do soutěže na dostavbu haly v Kutné Hoře se hlásí šest uchazečů

Publisher
ČTK
04.06.2019 08:05
Czech Republic

Kutná Hora

Kutná Hora - Do soutěže na dostavbu sportovní haly v Kutné Hoře se přihlásilo šest uchazečů. Po kontrole všech náležitostí budou vyzváni k účasti v elektronické dražbě, s výstavbou se počítá ještě letos, řekl dnes ČTK starosta Josef Viktora (ANO).


Náklady jsou odhadovány na více než 40 milionů korun, polovinu pokryje dotace od ministerstva školství. Podle radnice by její výše měla být 21,9 milionu Kč.

Kutná Hora chtěla původně využít opci a zakázku automaticky zadat firmě, jež halu dosud stavěla. To by ale náklady nesměly překročit zhruba 24 milionů korun, což podle starosty není reálné. Na závěrečnou etapu tak musela být vypsána nová soutěž.

Hala začala vznikat v roce 2016 a od loňského května slouží sportovcům. První část prací, obnášející výstavbu hlavní budovy, vyšla na 60,5 milionu korun a radnice na ni získala dotaci od ministerstva školství a od kraje. Na druhou etapu, kterou bylo vybudování zázemí pro sportovce, už město dotaci nedostalo. Zhruba 78 milionů korun tak muselo zaplatit z investičního úvěru. Tato část stavby byla loni dokončena. Zbývá tak závěrečná fáze, kterou je vytvoření tréninkových prostor.

Podle starosty by se kromě toho mělo ještě upravit okolí haly, nejspíš za peníze z rozpočtu města. "Zadali jsme zpracování studie, jak má vypadat okolí haly," uvedl Viktora.

Multifunkční hala je určena pro hráče basketbalu, házené, volejbalu, futsalu či florbalu. Pořádány v ní mohou být i společenské a kulturní akce, jako přednášky, burzy nebo výstavy.
0 comments
add comment

Related articles