INSOWOOL s.r.o.

INSOWOOL s.r.o.

K Nedvězí 107, 104 00 Prague
267 310 722
773 831 668
271 769 373
info@insowool.cz

Hlavní obrázek
PAVATEX SA je švýcarský výrobce, který disponuje nejmodernějšími technologiemi výroby. Vlastní tři závody na výrobu dřevovláknitých desek v Evropě a je držitelem nejvyšších ocenění kvality výrobků. PAVATEX je znám jako špičkový výrobce s obchodními aktivitami po celém světě.

Ukázka jednoho z typů dřevovláknité desky švýcarského výrobce PAVATEX SA

Společnost INSOWOOL s.r.o. výrobce na českém trhu výhradně zastupuje. Zároveň je řešitelem kompletních difúzně otevřených souvrství s užitím desek PAVATEX. Certifikace těchto souvrství právě probíhá v Centru stavebního inženýrství a.s. v Praze. Řešení v podobě Technické dokumentace a Katalogu konstrukčních systémových detailů poskytuje stavebním firmám.

PAVATEX vyrábí dřevovláknité desky z těžby v lesích, nad jejichž správou a kvalitou sám dohlíží. Desky jsou vyráběné z jemných dřevěných vláken. Typy desek, které Insowool dováží, jsou vyráběny mokrým procesem. Jednotlivá dřevěná vlákna jsou pojena ligninem, pojivem přirozeně obsaženým v rostlém dřevě. Výrobek je tak zcela ekologicky nezávadný. Různé druhy desek se vzájemně odlišují svými vlastnostmi, a to především v závislosti na své objemové hmotnosti, která se pohybuje v rozmezí 140 – 240 kg/m3. Desky se dodávají jak s tupou hranou, tak i se spojem pero/drážka.

U tradičních staveb jsou desky PAVATEX vynikajícím materiálem na konstrukci zateplení podkroví i obvodových plášťů. Svou schopností akumulace tepla výrazně přispívá k tepelné stabilitě interiéru nejen v zimním, ale i letním období. U dřevostaveb a u zateplování střešních plášťů jde o základní materiál pro konstruování v konceptu difúzně otevřených konstrukcí stěn, střech a podkroví. Tradiční a nejstarší aplikací desek je jejich použití do podlah. V současnosti se desky využívají i v interiérech staveb, především k oplášťování příček a tvorbě podhledů. Napomáhají pak svou schopností sorpce vlhkosti přirozeně udržovat vlhkostní stabilitu v interiéru.

Vlastnosti dřevovláknitých desek PAVATEX:

•    propustné pro vodní páru - zabraňují tvorbě plísní a nezdravému klimatu uvnitř objektu
•    zabraňují letnímu přehřívání vnitřních prostor
•    zabraňují rychlému úniku tepla
•    výborně tlumí hluk, který se šíří vzduchem i tzv. kročejem
•    jedná se o ekologický výrobek
•    jedná se o výrobek z obnovitelného surovinového zdroje

Desky PAVATEX umožňují zajistit interiéru zdravé ovzduší a řádnou tepelnou kapacitu, která šetří náklady na celkovou spotřebu energie, tedy nejen na vytápění, ale i chlazení.

Produkty PAVATEX:

vnější zateplení stěn a podkroví, příčky, obklady stěn, podhledy – PAVATEX
ISOLAIR
vnější zateplení stěn – PAVATEX DIFFUTHERM
vnější zateplení, střechy – PAVATEX PAVATHERM-PLUS
vnější zateplení, střechy – PAVATEX PAVATHERM-COMBI
univerzální tepelná izolace – PAVATEX PAVATHERM
palubkové podlahy – PAVATEX PAVATHERM-PROFIL
podlahy, univerzální desky - PAVATEX STANDARD
pro podlahy s vyšším zatížením – PAVATEX PAVABOARD
0 comments
add comment