Free Architects

Free Architects

Branická 479/21, 140 00 Prague
+420 733 546 097

Hlavní obrázek
Kdo jsme?
Jsme tým architektů, designérů a stavařů, kteří věří, že dům stejně jako třeba ferrari tvoří jeden celek. Že nejde oddělit exteriér od interiéru, technické řešení od designu, funkčnost od estetiky. Architektura je plná souvislostí apropojuje mnoho oborů. Zvlášť v bydlení, na které se specializujeme, se prolíná vše od každodenních lidských potřeb včetně těch duchovních, až po kulturní tradice, životní prostředí nebo špičkové technologie.

Proto jsme vytvořili firmu, která se skládá z umělců i techniků, kreativců i manažerů. Struktura naší firmy umožňuje, že každý se může soustředit na svou práci, dělat jí s maximálním nasazením a naši klienti tak dostávají kvalitní architekturu i perfektní servis. A to je náš cíl.Všechno začalo v roce 1997 a jako společnost Free Architects s.r.o. jsme od roku 2005 autorizovaný ateliér pro pozemní stavby s členstvím v ČKA.

Co děláme?
Zpracováváme všechny stupně projektu od poradenství,investičních záměrů a architektonických studií až po projekty pro realizaci stavby, podporu prodeje, vizualizace, stavební marketing a další související služby. Těžiště naší práce je v těchto oblastech:
  • Bydlení a Living (rodinné domy, vily, byty)
  • Interiéry a design
  • Bytové stavby a investiční výstavba, development
  • Urbanismus a soubory staveb
  • Komerční prostory (obchody, restaurace, kanceláře, showroomy, hotely)
  • Sportovní stavby (fitness a wellnesscenta, posilovny, haly, areály)
Navrhujeme bytové domy, rodinné domy, celé urbanistické celky, ale i interiéry bytů, domů, kanceláří, restaurací, obchodů a dalšíchkomerčních prostor.Individuální bydlení nám umožňuje projevit náš rukopis, urbanismus považujeme za nejvyšší metu vyžadující odvahu a zároveň zkušenost.  U interiérů dbáme na stylovou různorodost, originalitu, detail i celek.Hotely umožňují uplatnit naše zkušenosti z oblasti bydlení, designu, komerce i wellness a fitness center, která jsou naší další doménou. Design komerčních prostor, restaurací a obchodů nabízí místo pro odvážné nápady a kreativitu. Prostřednictvím naší práce se realizují nejen sny našich klientů ale i business plány a investiční záměry partnerů.Při navrhování zohledňujeme ekonomické cíle klienta a vždy se snažíme naší prací jeho investici maximálně zhodnotit.

Jak to děláme?
Pracujeme! Kvalita práce je založena na neustálé vzájemné komunikaci mezi techniky a designéry a rovnováze mezi tvůrčí energií a sebekritikou. Pracovní metoda studia zahrnuje pečlivou přípravu návrhu a kreativní workshopy, při kterých je klient součást týmu. Od první skici myslíme na funkční a atraktivní interiér jako na nedílnou součást stavby stejně jako na dodržení rozpočtu.  Free Architects při své práci rádi využívají nástroje, jako jsou kreativita, svobodná vůle, intuice, nápady, humor a objektivita. Díky nim pak vznikají návrhy, které stojí za to.

Proč to děláme?
Protože děláme práci, co nás baví.

Městečko Pyšely

Minimalistický interiér domu

Moderní bungalov

Moderní interiér domu

Raviola Café

Stylová kuchyň