Fenix Trading s.r.o.

Fenix Trading s.r.o.

Hlavní obrázek
FENIX Jeseník je největším tuzemským a významným evropským výrobcem a prodejcem elektrických topných systémů. Páteř výrobního programu skupiny tvoří podlahové a stropní topné fólie ECOFILM, topné kabely, rohože a systémy protiúrazové ochrany ECOFLOOR, sálavé topné panely ECOSUN (vč. mramorových panelů MR a skleněných panelů GR pro reprezentativní místnosti) a přímotopné elektrické konvektory ECOFLEX. Sortiment doplňují výrobky pro regulaci topných systémů, akumulační kamna a elektrické ohřívače vody. V celé skupině pracuje celkem 287 zaměstnanců v  5 zemích (kromě ČR má společnost své výrobní a obchodní pobočky na Slovensku, ve Velké Británii, Španělsku a Francii). V ČR pracuje v  Jeseníku 165 zaměstnanců. 90 % tržeb tvoří export do téměř 52 zemí na pěti kontinentech.

Elektrické podlahové topení FENIX ve Zlaté uličce Pražského hradu

1. června 2011 byla nově zpřístupněna Zlatá ulička, zřejmě nejromantičtější místo Pražského hradu. Rekonstrukce započala v květnu 2010 a hlavním účelem byla oprava zastaralé kanalizace, která již ohrožovala statiku jednotlivých budov. Při rekonstrukci byla provedena obnova všech inženýrských sítí a vnitřních rozvodů uvnitř celkem 16 dobových domků. Celá rekonstrukce stála přibližně 34 milionů korun, dalších 5 milionů bylo vynaloženo na restaurování. Zlatá ulička po rekonstrukci nabízí kromě opravených barevných drobných domků novou stálou expozici, která přibližuje život v Uličce ve všech obdobích její 500leté existence. A expozice i prodejní krámky v této turisticky mimořádně atraktivní lokalitě temperuje podlahové topení společnosti FENIX Jeseník.


Elektrické podlahové vytápění si tady vyžádal samotný investor, Správa Pražského hradu a jedním ze základních požadavků pro plánovanou rekonstrukci bylo použití zařízení a vybavení, které nijak nenaruší ráz stávajících domků a současně nebude z hlediska památkové péče vyžadovat výraznější zásahy do konstrukcí budov. Nežádoucí bylo i vytváření dodatečného zázemí pro zdroje tepla.

1- nášlapná vrstva, 2- Flexibilní lepící tmel, 3- Topná rohož ECOFLOOR, 4- Podlahová (limitační) sonda v ochranné trubici, 5- Nosná betonová plovoucí deska, 6- Ocelová výztuž, 7- Tepelná izolace, 8- Podklad (betonová deska)
A těmto požadavkům nejlépe vyhovělo právě elektrické vytápění. Z důvodu zajištění statiky byla v jednotlivých domech provedena úplná rekonstrukce podlah, takže instalace s topnými rohožemi ECOFLOOR vyrobenými na míru každé místnosti byla pro realizační firmu snadnou záležitostí. Pro realizaci podlahového vytápění jsou použity atypické topné rohože ECOFLOOR z topných kabelů typu PSV.

S ohledem na tloušťku nosné betonové desky spolu s nášlapnou vrstvou je systém podlahového topení poloakumulační. Na požadavek investora je regulace v jedné úrovni teploty – objekty s expozicí budou pouze temperovány, objekty s obchůdky mají kromě temperace také přípravu na doplnění konvekčního topení. Termostaty jsou instalovány v rozvaděčích a jejich oddělená čidla jsou vložena do příslušné vrstvy podlah spolu s podlahovým vytápěním. 

Další zajímavé reference
Matejův dům

"Červený kostel" v Brně

Kaple v Náměšti n/Oslavou

Hotel na Strahově v Praze

Obytné objekty

Rodinné domy

 


0 comments
add comment