Spolupráce:Anders Christian Gade, Jan-Inge Gustafsson, Kayin Dawoodi, Peter Jackson, Jan Berglund
Address: Bubenské nábřeží, Holešovice, Prague, Czech Republic
Contest:2021-22
back to article
2 comments
Tato budova se hodí do Prahy ze všech návrhů nejvíc.
| 24.09.22 10:46
Jednak mi připomíná mládí a interhotely, které jsem navštěvoval jako kluk, a zapadá to do pražského panoramatu s věžičkami. I vevnitř je budova úchvatná a povznášející, a to je nejdůležitější. Správně má být člověk překvapen, když vejde dovnitř, že ta zákoutí a výhledy předčily jeho očekávání. Já třeba nesnáším strohé pravidelné budovy, kde je dopředu jasné, co tam bude.
klobouk dolu
robert
| 27.09.22 02:37
Úroveň zpracování všech těch návrhů je úžasná. Já pořád nemam pocit, že by to někdo z těch atelierů vysloveně trefil. Nezaznamenal jsem jakoukoli odbornou diskusi o způsobu vypsání soutěže a o předložených návrzích.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from COBE architects Lundgaard & Tranberg Arkitekter