Vinný sklep se zázemím v Praze

Vinný sklep se zázemím v Praze
Vzhledem k tomu, že investor je velkým milovníkem vína, zadáním bylo navrhnout a zrealizovat soukromý vinný sklep se zázemím včetně kuchyně pro přípravu jídla. Součástí zadání bylo navrhnout nejen samotný interiér, ale i celkovou architekturu objektu a terénní úpravy s členitými zpevněnými plochami na pozemku s krásným výhledem na jeden z největších pražských rybníků.
Samotný vinný sklep je situován v podzemí objektu, což vytváří optimální podmínky pro skladování vína. Pro volně ukládané lahve byla navržena dominantní ocelová konstrukce opláštěná dubovým dřevem. Tato konstrukce pokrývá necelé dvě stěny sklepa. Celý prostor je vybavený speciální technologií a to na míru navrženými a vyrobenými lednicemi pro samostatné skladování bílého a červeného vína. Součástí sklepa je také archivní místnost, která je viditelná a přístupná přímo z prostoru sklepa. Díky speciální technologii slouží pro skladování významných archivních lahví.
Přístup do sklepa je zajištěn po dřevěném schodišti , jehož jednotlivé stupně jsou zavěšeny na ocelových lankách. Dominantou prostoru sklepa je masivní jídelní stůl vyrobený z jednoho kusu dřeva.
V úrovni nadzemního podlaží je situována plně vybavená kuchyně se zakomponovanými profesionálními spotřebiči a koupelna s toaletou. Mapa světa z dubového dřeva umístěná při vstupu na terasu poukazuje na fakt, že majitel je nejen milovník vína, ale i vášnivý cestovatel.
Při návrhu tohoto minimalistického interiéru jsme se snažili o originalitu a nadčasovost. Hlavním prvkem v interiéru jsou lineární čisté tvary v přírodních materiálech. Dubové dřevo je dominantní m pohledovým materiálem, použitý je zejména na schodišti, velkoformátových posuvných dveřích a podlaze. V kombinaci s kontrastními betonovými stěrkami a nábytkem v šedých odstínech vytváří čistý, moderní interiér, který plně koresponduje se svoji funkcí. Celý prostor je doplněný designovým nábytkem a dekorativním osvětlením v černé barvě.
Eva Vais Architekti
0 comments
add comment