Vila na Ořechovce

Vila na Ořechovce
Spoluautoři:Anna Slavíčková, Jakub Vašek
Completion:04 / 2019


Projekt rekonstrukce vily ze 30. let 20. století obsáhl vnější výraz domu, zahradu i interiéry.

Nová fasáda domu respektuje jeho původní výraz. Členění špaletových oken bylo zachováno a léty zapomenuté detaily byly obnoveny. Zahrada je terasovitě členěna a upravena pro úrovňové napojení na obytné místnosti dle rozdělení jednotlivých bytů. Výplň plotu i nosné sloupky vychází z tvarosloví, které je typické pro vilovou čtvrť Ořechovka.

Úprava pozice hlavního vchodu do vily umožňuje všem bytům samostatný vstup. V objektu jsou navrženy 3 bytové jednotky. Byt 3+kk v polozahloubeném podlaží má malou soukromou zahradu. Z bytu v 1.np s dispozičním řešením 3+kk je přímý vstup na velkou zahradu, kterou sdílí s bytem 5+1. Tento byt se rozkládá ve 2np a podkroví.

Součástí projektu byl i návrh interiéru pro celý byt 5+1. U zbývajících 2 bytů byla navržena kuchyňská linka, krb a vestavné úložné prostory.

TECHNICKÉ INFORMACE
Jedná se o technicky moderní dům, i když to na první pohled není patrné. Objekt je zateplen kontaktním zateplovacím systémem s 18 cm minerální vaty. Jsou vyměněna okna, stropy i střecha. K vytápění je použito tepelné čerpadlo a rekuperace včetně nezbytného nuceného větrání.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
celkom iný pocit
16.01.20 04:27
show all comments

more buildings from monom