Architect: Jan Tyrpekl
Completion:2017
Built Up Area:12 m2
Price:50 000 CZK


back to article
14 comments
Bunkr nevyuzit
Vít Fojtek
| 22.12.17 09:21
Proč není nijak využit bunkr pod stavbou?? To mi pripada skoda, ze slouzi jen jako podstavec. Jinak az torchu moc mohutne a trcici do kraje.
Re: Bunkr nevyuzit
Lukáš Obdržálek
| 28.12.17 10:55
Koukněte se na ten budget, tam bych viděl důvod...
Pěkné a vtipné
Jakub Formánek
| 28.12.17 11:30
...jen ty děsný kamna
Drobná oprava
Pavel Hromádka
| 02.01.18 10:31
Jen drobná oprava. Vaše dílko nevzniklo na řopíku. Jde o objekt tzv. staršího typu (jinak též zvaný vz. 37). Název řopík byl používám až pro objekty novějšího typu (tzv. vz. 37). Tyto objekty jsou konstrukčně zcela odlišné od objektu staršího typu, na kterém je zbudována vaše útulna
Proč?
eva.podlipna
| 03.01.18 08:46
Trochu mi uniká smysl celého počinu. Vypadala by útulna jinak, kdyby ji postavili na betonové desce? Nevím jestli má smysl využívat v článku zmíněný ohromný potenciál objektu k tomu, aby sloužil jako podstavec stavby, jejíž účelnost je taky sporná. Trochu mi to celé připadá jako projekt pro projekt. Ano, samozřejmě, takto je možné bunkr využít, ale kdyby investor nechal bunkr bunkrem a nepostavil nic, efekt by to mělo asi stejný.
Zviditelnit se za každou cenu...
MODULORA
| 03.01.18 09:16
Nesmyslná realizace, která parazituje na historickém objektu řopíku. Ještě, že je to dřevostavba, kterou snad nadobro odstraní nejbližší poryv větru.
Komu patří ten bunkr?
Mates
| 06.01.18 03:54
Objekt se mi docela libi,ale kdo jej bude vyuzivat?Nejsem si jistá,že v našich podmínkách dokáže sloužit dlouho,bohužel.Komu patří ten bunkr?Bylo nutne zadat o povolení stavby?
odpověď
Jan Tyrpekl
| 18.01.18 04:31
Dobrý den,
děkuji za připomínky. Objekt je využíván celkem pravidelně, dost lidí v něm chce jednu dvě noci přespat. K tomu útulny slouží. Bunkr je využit přesně v tom pro co se hodí nejvíc. Funguje jako sklep (uskladnění dřeva a vína) a jako základy (podstavec). Nedává žádný smysl se z něho pokoušet dělat něco jiného. Při prvním poryvu bylo vyvráceno několik stromů v okolí, ale objekt stojí.
Vstup zakázán soukromý pozemek !
Adam Trefil
| 14.02.18 07:16
- Gratulace - Nejsem si však jistej tou cedulkou..... k většině takovýchto bunkrů je přístup přes soukromý pozemek zase někoho jiného ..... A o to právě jde, takže málokdo bude chtít realizovat svoje vize, tam, kde by stavět jinak bylo vyloučené (většinou ochranné zóny a divoká příroda, pole...) Což je dobře, protože toto jako návod novodobým ¨moderním¨ chatařům s tzv ''útulnami'' na levném betonovém podkladu s pozemečkem od AČR neobstojí. Zní to jako hate, ale není. Jsem si téměř jistý, že nikdo z autorů by se nechtěl procházet lesem, kde by byly boudy na starých bunkrech, třebaže podle jejich návrhů....
Skvelé
| 23.05.18 04:07
Skvelá myšlienka aj realizácia. Prečo neoživiť chátrajúce vojenské pamiatky a pridať im novú vtipnú a účelnú hodnotu? Beriem to všetkými desiatimi. K tomu úžasná jednoduchá drevená konštrukcia. Super!
Již není
Anna Hejduková
| 28.09.20 09:15
Bohužel jsem se na Útulnu vyjela podívat až dnes a už nestojí.
co se s ní stalo?
Denzo
| 25.05.21 10:08
Dobry den, mohu se zeptat jaky je osud utulny? Museli nebo ste ji chteli odstranit?
Děkuji
Re: co se s ní stalo?
redakce
| 26.05.21 09:08
Máme od Honzy Tyrpekla čerstvou zprávu, že tento víkend bude na tom stejném řopíku dokončena nová a vylepšená útulna.
stavební povolení
Ing. Pavel Dohnal
| 15.02.24 01:20
Bylo třeba ke stavbě nějaké stavební povolení a jak to bylo s územní plánem se nikde nedočteme? Dílo ale kvituji.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Jan Tyrpekl