Světnice v Údolí

Světnice v Údolí
Rekonstrukce staré venkovské chalupy na bydlení byla rozvržena na několik etap. První fází bylo kompletní přebudování denní obytné části. Prostor původně rozdělený do dvou místností, byl spojen do jedné otevřené světnice, která obsahuje kuchyni, jídelnu i obývák. Na kuchyni, přístupnou z chodby, navazuje prostorná spíž. Průchozím prostorem lze pokračovat do schodišťové haly a dále do podkroví.
Dominantou prostoru je kromě nově osazeného dřevěného trámového stropu výrazný vestavěný nábytek - dřevěná nízká skříňka, která obíhá podél obou vnějších stěn, schovává radiátory, podtrhuje rytmičnost oken, z nichž jedno, dříve zazděné bylo obnoveno, a je zakončena pohovkou. Slouží také jako cenný úložný prostor, a umožňuje rodině se třemi dětmi aby místnost nebyla plná neustálého nepořádku. Tento velký kus nábytku je z modřínového dřeva, stejně jako podlaha. Vzniká tak útulný dřevěný úval.
Aby na tento kus zbylo dost peněz, bylo snahou využít co nejvíce původního vybavení, takže se přetřely a lehce pozměnily původní dveře, přetřely se původní židle, a kuchyňská linka je poskládána z velké části z komponent původní kuchyně, jen se zcela změnilo její rozvržení. Ostrůvek byl udělán zcela nově, kuchyň byla natřena na bílo, a vyfrézovány nové negativní úchytky.
Jídelní stůl byl navržen na míru pro tento prostor, a je také z modřínu.
Barevnost interieru byla redukována na neutrální odstíny, aby nic nekonkurovalo modřínovému dřevu.
Během užívání nedošlo k žádným spontánním změnám v uspořádání a zařízení prostoru, rodině zcela vyhovuje navržené řešení.
0 comments
add comment

more buildings from DEBYT