Štěpánská

miniaturní podkrovní byt na krátkodobý pronájem

Štěpánská
Address: Štěpánská 27, Prague, Czech Republic
Completion:2019
Built Up Area:27 m2


Malý byt na krátkodobý pronájem typu Airbnb v centru Prahy má pouhých 23 metrů čtverečních. Nemá klasická okna, pouze dvě střešní vysoko nad podlahou, ze kterých je výhled na centrum města.

Zadáním bylo vyřešit přespání dvou osob s veškerým komfortem navzdory nevýhodám bytu. Zároveň musí svým interiérem obstát v konkurenci nabízených bytů přes platformu Airbnb, takže musí upoutat na první pohled. Nemělo to být však prvoplánově například použitím křiklavých barev. Spíše se mělo jednat o útočiště uprostřed rušného města vhodný k odpočinku a relaxaci.

Řešením se stala vestavěná dřevěná kostka z březové překližky s několika funkcemi. Využívá se jako vyvýšená dvoulůžková postel přístupná po kovovém žebříku a zároveň jako vyhlídka na Prahu ze střešního okna. Vnitřek kostky slouží jako uzamykatelné zázemí pro úklidovou službu, která celý byt spravuje. Aby prostor působil co největší a nejvzdušnější, spojili jsme chodbu s obytnou místností a použili velké zrcadlo, které prostor opticky nafoukne a prosvětlí.

V bytě je dostatek úložných prostor formou vestavěných skříní. Ty mají na dvířkách ještě věšáky pro zvýšení úložné kapacity. Jídelní stůl je umístěn ve výklenku, kde se pohodlně nají dvě osoby a dá se snadno proměnit na pracovní místo. Namísto klasické pohovky jsme navrhli lavici s polstrováním, která navazuje na spací kostku. Malá kuchyňka ukrývá vše potřebné včetně myčky, chladničky, mikrovlnky a kávovaru umístěného v nice.

Celý interiér je navržen v příjemných zemitých tónech a přírodních barvách. Výhodou celého řešení je, že je možné byt lehce proměnit na dlouhodobé bydlení a úklidová kostka se stane komorou či šatnou.
0 comments
add comment

more buildings from DesignPro