Rodinný dům v Kytíně

Rodinný dům v Kytíně
Spolupráce:Petr Fialová
Zahrada: Radka Šimková
Address: Kytín č.p. 189, Kytín, Czech Republic
Investor:Marcela a Dalibor Velebilovi
Project:2004-2011
Realization:04.2011-06.2012
Built Up Area:160 m2
Built Up Space:585 m3


foto: Vavřinec Menšl
Lokalita

Severní svah na kraji vesnice u hřbitova s krásným výhledem, z východu zasahuje na třetinu parcely ochranné pásmo hřbitova,
při západní hranici přebujelá novostavba sousedního rodinného domu

Zadání: rodinný dům s omezeným rozpočtem

Architektura
Nízká hmota domu se zelenou střechou nízko posazená ve svahu zachovává klidnou atmosféru hřbitova i výhledy na obec a do kraje, splývá s krajinou.
Atriový přízemní dům. Obytné prostory domu se otvírají výhledům na sever, přes pracovnu chytají večerní a přes jídelnu ranní slunce, během dne jsou ale osvětleny převážně z jihu skrz atrium.
Dispozice stočená kolem atria umožňuje optické propojení kuchyně, obytného prostoru i dětských pokojů, zároveň nabízí i klidnější místa vnějších rohů využitých pro jídelnu, pracovnu a uzavřenou ložnici.

Konstrukce a technologie
Nosné obvodové zdivo ze sendvičových betonových tvárnic a dřevěné sloupky kolem atria nesou dřevěný strop se zelenou extenzivní střechou. Přírodní syrové materiály, neomítané betonové tvárnice, kámen, prkna, stavební překližka, zapadají do zeleně parcely a uvnitř domu dávají pocit opravdovosti a bydlivosti. Dům je vytápěn tepelným čerpadlem voda - vzduch.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
atriák?
Josef
11.09.17 05:09
show all comments

buildings.morebuildingsarch lennox architekti