Rodinný dům v Kostelci u Křížků

Rodinný dům v Kostelci u Křížků
Rodinný dům se nachází na severozápadním okraji obce, v místech kde se za vesnicí otevírá výhled do okolní krajiny. V místě, kde se příjezdová komunikace mění v úvozovou cestu.
Hmota domu má jednoduchý kompaktní geometrický tvar, který vychází z lichoběžníků. Takto navržený dům vychází z tvaru pozemku a zároveň modeluje hmotově nenápadný dům v otevřeném plenéru. Dům svým zužujícím čelem i zády klesá k terénu.
Vlastní rodinný dům je rozdělen podle pater do dvou funkčních zón. Přízemí slouží jako společenská část s otevřeným prostorem tvořeným obývacím pokojem, s kuchyní a jídelnou. Je zde situován také vstup do domu a technické zázemí. Horní patro tvoří klidovou zónu s pokoji.
V severní části pozemku, vedle parkovacího stání, stojí objekt sloužící jako hostovský pokoj a sklad. Na západní straně pozemku stojí dřevěný podélný altán, který je propojený s vlastním domem.
Obvodové stěny jsou z cihelných tvárnic, stropy jsou železobetonové, konstrukce střechy je dřevěná. Vnější plášť domu je ze smrkového dřeva Thermowood, které je napuštěno černým olejem. Nika se vstupem do domu má oranžovou barvu. Interiér domu je navržen v světlých odstínech s historickými uměleckými prvky.
0 comments
add comment

more buildings from NEW HOW architekti