Rodinný dům v Beskydech

Rodinný dům v Beskydech
Architect: Ivana Dombková
Address: Beskydy, Czech Republic
Completion:2013
Area:289 m2
Built Up Area:458 m2Bezbariérový, jednoduchý, přirozený, vzdušný, bez velkých nároků na údržbu, propojen s krajinou... takové bylo zadání klientů.
Jednopodlažní rodinný dům je osazen blízko severní hranice pozemku. Na východ, jih i západ otevírají krásné výhledy na panorama Beskyd.
Do zádveří s úložnými prostory a sezením se vstupuje z prostorné garáže i z exteriéru. Zádveří je opticky propojeno i se zahradou na druhé straně domu, po vstupu vidíme přes sklo relaxační část se saunou a navazující zahradou s ochlazovacím bazénkem na severozápadní straně.
Při cestě do hlavní obytné části se otevírá jižní pohled na Beskydy přes skleněné plochy (pracovna, venkovní sezení pod střechou). Kuchyně je propojena s jídelnou i odpočinkovým sezením u krbu, navazuje na ni wellness křídlo s toaletou, sprchou, saunou a odpočinkovým ležením. Výhledy jsou na venkovní zastřešené sezení na jihovýchodě až po západní panorama. Pracovna sloužící jako příležitostný hostovský pokoj "uzavírá" společnou část, za posuvnými skleněnými dveřmi jsou dva pokoje dětí, koupel dětí a koncové křídlo rodičů... Jeden celek zahrnuje ložnici, koupel i šatnu.
Venkovní sezení v zákoutí pod střechou chrání před silným větrem i ostrým sluncem.  Navazuje na kuchyň, obsluha i více strávníků je bezkolizní.
6 comments
add comment
Subject
Author
Date
Nenáročný na údržbu?
Eva Müllerová
26.06.14 07:26
sklo
Pavel Janyška
26.06.14 08:22
sklo
Gio
30.06.14 06:57
sklo
Matěj Koníček
01.07.14 05:08
Jitka Salkova
Kafe
03.07.14 11:48
show all comments

more buildings from Ivana Dombková