Rodinný dům u Staré Boleslavi

Rodinný dům u Staré Boleslavi
Spoluautor:Jaroslav Šimek, Jan Zelinka, Petr Vlasák, Klára Křivánková
Completion:2016


Na pozemku původně stála chata, která byla po realizaci novostavby odstraněna. Terénní úpravy byly minimální. Bylo sice nutné pokácet několik borovic, ale snažili jsme se jich maximum zachovat. Stavbu jsme koncipovali s orientací hlavních pobytových prostor k jihu a západu se stíněním oken prostřednictvím střešního přesahu a venkovních žaluzií. 
nitřní uspořádání domu představují tři základní celky: hlavní obytný prostor s kuchyní a jídelnou, ložnicové křídlo a vstupní zóna s technickým zázemím domu a parkováním.
K

onstrukčně jde o sloupkovou dřevostavbu s difuzně otevřenou konstrukcí smontovanou z předpřipravených prvků na místě stavby. Zastřešení je řešeno dvouplášťovou provětrávanou střechou. Dům je navržen jako nízkoenergetický, v energetické třídě A, je tedy mimořádně úsporný. Úspor bylo dosaženo kvalitním zateplením obálky domu a instalací dřevěných bezrámových oken, která splňují požadavky pro minimální tepelnou ztrátu. Navíc jsou vybavena izolačními trojskly. Izolaci obvodového pláště tvoří několik vrstev. Kvalitu izolace dokládá i fakt, že se dům v létě nepřehřívá. Vytápění objektu je vyřešené pomocí podlahového teplovodního systému, přičemž zdrojem tepla je tepelné čerpadlo vzduch/voda v kombinaci s doplňkovým integrovaným bivalentním zdrojem (elektrokotlem) a multifunkčním zásobníkovým ohřívačem teplé a otopné vody. Navrženo je i kontrolované větrání s rekuperací.
ARCHZONE
0 comments
add comment