16 comments
skvělý
Barbora
| 02.12.22 09:33
a na tohle bude teda taky soutěžní dialog?
Projekt Riegrovy lázně
Libor Štolc
| 02.12.22 11:50
Moc pěkný projekt! Bydlím a pracuji na Praze 6, takže mohu využívat koupaliště Džbán, Libocký rybník nebo rybník v Motole. Ale v centru Prahy žádné koupaliště zatím není a tak by bylo určitě hodně využívané. Ještě se přimlouvám za doplnění projektu o část pro pejsky, aby si tam mohli volně zaplavat.
Petr Janda
| 02.12.22 12:13
…je to jedna z možností, další je kombinovaná, public-private partnership (i vzhledem k vlastnictví pozemků) atd…
Blázně
OTP
| 02.12.22 02:13
Trochu Kaplický Revival. Fascinující je i jazyk dotačních projektů a policejních protokolů, např.: „Došlo by tak k částečné saturaci potřeb rezidentů oblasti Vinohrad a přilehlých městských částí v kontextu aktuálního trendu doplňování infrastrukturní vybavenosti města navazující na strategie města krátkých vzdáleností a kvalitativního využívání vnitřních prostorových rezerv Prahy pro lokální veřejnost.“
Kaplicky Revival ! Blaznite ?
Dr.Lusciniol
| 07.12.22 02:59
Ted jste tomuto navrhu dal smrtici ranu. Ja v tom ale rejnoka (ci jinou vodni havet) nevidim.
No...
OTP
| 07.12.22 04:20
Když zařadíte obrázky 4 a 14 do monografie Future Systems, nevšimne si toho ani editor.
nádhera
Tomáš Hájek
| 14.12.22 02:53
Nádhera. Kéž by se to postavilo. Bohužel jsme v Česku, takže pochybuji
Kez by ne
Dr.Lusciniol
| 15.12.22 12:59
Zabrat trvale znacnou cast verejne zelene, s nadhernou vyhlidkou, pro vylucne uziti nepatrnou cast verejnosti po dobu pouhych par nesicu rocne se zda byti vskutku prehnane.
Co v zime ? Bude se tam, na tech louzickach bruslit ? A co na jare a na podzim ? Mrtvo ? Jeste ze jsme v tech Cechach (o Morave a Slezku nemluvim)..
...
Petr Janda
| 20.12.22 03:00
no, archiweb by si hlavně za svou letitou osvětovou činnost zasloužil pozornější komentátory, kteří pokud neznají řešené místo, tak si třeba i projdou publikaci, kterou komentují a uzří, že návrh nezabírá žádnou veřejnou zeleň, nýbrž formou zeleně nové revitalizuje desítky let zanedbaný prostor devastovaných a nepoužívaných hřišť, na jehož velké části se dnes dost nepatřičně parkují auta (...zdravíme i anonymní editory monografií Future systems...wow!)
No,...
šakal
| 20.12.22 07:58
... ono takových míst, která lidé jaksi ze setrvačnosti považují za park, ačkoliv jím nejsou, je víc. Kupříkladu koncem 70. let takhle zaniklo na kraji Letenských sadů koupaliště z doby těsně poválečné, protože na jeho místě zřídili mateřskou školku. Dnes je na zbytku obrovská vyasfaltovaná plocha, která slouží jako součást dětského hřiště, a je věčně osiřelá, jelikož dnešní děti už si nerady odírají při fotbálku kolena o asfalt. Tam by zas klidně bazén vzniknout mohl. Ostatně, Praha 7 z dopuštění člověka i přírody už žádné koupaliště desítky let nemá. Občanskou plovárnu zabil nezájem o koupání v řece sestydlé vypouštěním spodní vody z přehrad, Štvanici navždy odnesla povodeň a Letenské koupaliště dílem zastavěli a dílem zaasfaltovali...
Vo co go ?
Dr.Lusciniol
| 21.12.22 07:31
On by si archiweb zaslouzil predevsim vice "komentatoru". Proto vrele diky, pane Jando, ze jste se s nama podelil o Vase moudra. Ja jsem kolem "Rigraku" vyrustal a i v dospelosti soutezil na prilehle atleticke draze. Proto dnesni stav tak zanedbaneho mista mne velmi vadi. Ale jeho zneuzivani neni duvodem pro jeho zanik. Misto bylo zalozeno jako verejny park a tak be melo byti i obnoveno.
...
Petr Janda
| 21.12.22 04:09
Prostor, kterého se projekt týká, nebyl parkem, ale součástí sokolských sportovišť a využíván pro národní házenou, zažívá svůj postupný zánik již od konce druhé světové války s intenzivnějším průběhem od roku 1989. V tom, co je zneužívání, se neshodneme a pokud jste si existence tohoto skrytého browfieldu nevšiml ani během vašeho vyrůstání, ani ve vyznačení v orthofoto situaci v publikaci našeho projektu, nemá smysl na vás dále reagovat. Přeji všem hezké svátky a otevřenější mysl.
...omluva
Petr Janda
| 21.12.22 06:43
A možná jsem to špatně pochopil a jde nám ve většině všem o to samé jen mírně jinými prostředky... o kvalitní veřejnou vybavenost a kultivovaný veřejný prostor...včetně doplnění chybějících funkcí, které jako rodičové a architekti zároveň ve městě a jeho částech, kde žijeme (oproti té často zmiňované historii) citelně postrádáme. Díky, mějte se hezky.
fajn
Vích
| 22.12.22 12:15
Koupaliště a bazén by tam byly určitě fajn.
Vance, vanoce prichazeji
Dr.Lusciniol
| 23.12.22 07:06
Vesele vanoce a vse nejlepsi v novem roce vsem kolem Archiwebu.
Jupí!...
šakal
| 23.12.22 10:23
Zdar všem! ҉ (7:- D)
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from petrjanda / brainwork