Rekonstrukce interiéru Kina Oko v Šumperku

Rekonstrukce interiéru Kina Oko v Šumperku
Coauthor: Ivo Skoumal
Address: Masarykovo nám. 1170, Šumperk, Czech Republic
Project:Petr Heřmanský - 2017
Completion:2018


Architektonicky výrazná stavba kina OKO v Šumperku z roku 1928 prošla během let množstvím úprav a přestaveb, dolepeními a zalepeními, které vyústily ve stav, který jsme se v roce 2017 měli možnost napravit. Očištění a navrácení elegantních funkcionalistických křivek, kterými jsou prostory interiéru vybaveny, bylo naším hlavní úkolem společně se snahou o vytvoření reprezentativního vstupního prostoru pro množství návštěvníků, kterými se může šumperské kino pyšnit.
Návrh interiéru vychází z původních elegantních linií vstupního foyer, které byly i v původním projektu doplněny dřevem a sklem. V návrhu jsme se tedy snažili tento stav navrátit s tím, že vstupní části dominuje pokladna, sestavena z přírodního dubového dřeva, která je protiváhou bufetu nacházejícím se za skleněnou stěnou na protější straně vstupního prostoru. Vstupnímu foyer pak vévodí, kromě osvětlovacích prvků ve tvar očních zornic, také výrazný panel šaten, který svou symetrii, ladnou křivkou a materiálem z přírodního dubu jasně udává elegantní tón celého prostoru. Kombinace antracitové výmalby, tmavého koberce a světlého stropu s osvětlovacími prvky pak dodává prostoru na modernosti a čistotě.
Pro doladění interiéru byly pečlivě vybrány plakáty legendárních českých i světových filmů ze zlatého fondu kinematografie a spolu s množstvím filmových hlášek jimi byly stěny interiéru doplněny.
UYO architekti
3 comments
add comment
Subject
Author
Date
povedené
Lady Crayon
17.02.20 11:43
gratulace
Jiří Matulka
17.02.20 05:02
A kde je to hlavni?
Dr.Lusciniol
19.02.20 11:24
show all comments

more buildings from UYO architekti