Project:2021
Completion:2023
Area:297 m2
Built Up Area:128 m2
Site Area:271 m2
Price:10 500 000 CZK


back to article
9 comments
človek by neočakával
may
| 04.04.24 08:11
toľko dokonalého dizajnu za nenápadnou fasádou - skutočne nádherné*
Úchvatné
Darina
| 04.04.24 11:14
Ten dům je tak krásný, že mě to až dojalo...málokdy člověk vidí takový skvost. Gratuluji nevšedně talentovaným architektům.
Parádní rekonstrukce
Jirka
| 05.04.24 12:52
Skvělá práce, promyšlené do detailu, moc se mi to líbí
pochvala
Václav Průcha
| 06.04.24 12:37
Velmi pěkná rekonstrukce, oko okolojdoucího se potěší!
Od pánů Holuba a Hanuse bych si dům navrhrhnouti rád dal.
Nedomyslená dispozice
Peter
| 08.04.24 11:18
Detaily hezké, ale dispozice nedomyslená. Ve 2.NP se vchází přes kuchyň do koupelny a z koupelny do pracovny. Chybí dvě dveře mezi záchodem a obývacím pokojem. Divím se, že to přešlo přes stavební úřad.
nedomyslena dispozice
| 09.04.24 09:52
pracovna je pristupna i pres loznici .... nevim, ale klient ma asi pocit, ze je to v pohode .... "hygienicka" obsese druhymi dvermi mezi koupelnou a obytnym prostorem .... komu to vadi ??? ....
No jo,... no...
šakal
| 09.04.24 10:17
Taky mě to napadlo. Na dispozici jsem citlivej a tady to má k optimu daleko. Ale nechtěl jsem v tom vrtat, jelikož jinak je to taková krása, že jsem ani nevěděl, jak to co nejlépe pochválit. Oceňuju zejména to, že se výtvarné nápady nezvrhly v "předyzajnovanost"!

Ale teď trochu k té dispozici:
Je jasné, že kdykoliv je publikována takhle individualistická stavba, dá se odbýt kritika provozních vazeb tím, že obyvatelům "to takhle vyhovuje". (Ještě aby jim to hned po kolaudaci začalo vadit!) Ale proč to nezmínit jako věc, kterou je lépe spíš nedělat?! Koukal jsem, že průchozí koupelnu mají v domě hned dvakrát; i v přízemí, kde v půdorysu překáží podstatně víc, jelikož se hůře obchází. Dělá to trochu dojem mateřské školky, kde jsou záchody disponované tak, aby tvořily v rámci denního provozu něco na způsob hygienického filtru. Takže tohle řešení působí skoro až jako produkt nějakého výrazného osobní zaujetí (když jdu do jiné místnosti, musím si umýt ruce). Kdyby ten dům někdy prodávali, tak to bude skoro každý kupec chápat jako dispoziční vadu. Ale předělat by se to na nějaké lepší uspořádání dalo, takže OK... ať si to užijí. Jinak to mají moc hezké.
nedomyslena dispozice
| 09.04.24 11:21
uznavam .... pouziti obezlicky s "majitelem" bylo trosku laciny .... ale pouhym nahlednutim na stranky autoru je vice nez zrejmy, ze tu nemame co docineni s tvurci, kteri nejsou schopni nakreslit slusnou dispozici .... proste je to individualni bydleni, na ktery asi neni dobry uplatnovat nejaky obecny kriteria .... navic, je to rekonstrukce .... jinak .... za me, skvela prace ....
"nedomyslena dispozice"
Dr. Luscuniol
| 10.04.24 10:10
Zjevne nejasnosti v pudorysech tohoto obydli postihuji toliko jenom jeho obyvatele a pripadne navstevy. Slo by zde tedy o vec soukromnou, nebyla li by zde zverejnena.. Co se ale verejnosti tyka je verejna tvar (public face) tohoto mista, Jeho ulicni vhled, ktery se dle mne jevi nedomyslenym. Vsechny ulicni zabery zde uvedene naznacuji svisle tvary vsech okenich otvoru, teda mimo okna a i vstup do tohoto mista. Vodorovne pusobici otvory rusi tak celkovy rytmus ulicni fronty, svoji nedostacnou vztahovosti k svemu mistu.
Pritom i treba pouhe rozdeleni trojoken na dve pulky, pul cihly sirokym pilirkem, jako i vysunuti prosklene casti vchodu na ulicni caru by asi stacilo, k plnemu zacleneni do zbytku ulice.. i
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from BYRÓ architekti